Slovanské Noviny

24. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kvôli „vynucovacím“ opatreniam nemeckej vlády v boji proti koronavírusu sa u deti systematicky oslabuje obranyschopnosť a imunitný systém, čo vedie k fyzickým, ale najmä psychickým chorobám!

Kvôli lockownu majú deti nedostatok pohybu, chýbajú im športové aktivity. Nesmú chodiť do školy,  navzájom sa navštevovať, chodiť športovať, a už vôbec nie na prechádzky na čerstvý vzduch a na slnko. Čo teraz? Náhrada sa hľadá v počítačových hrách.

Vďaka opatreniam vlády sa deťom systematicky oslabuje aj imunitný systém, čo vedie k fyzickým, ale aj k psychickým chorobám. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pod takéto ochorenia sa podpisuje aj nadmerné vysedávanie pred televízorom či za počítačom. Priemysel médií prekvitá, rastú tržby a tečú zisky.

Pri rastúcom konzume médií ide v prvom rade o ekonomické záujmy. V pozadí sú však podľa Christiana Kreissa iné sily, ktoré to využívajú vo svoj prospech. Naskytá sa otázka: „Kto má záujem na tom, aby deti boli choré a mali závislosť na médiách?

30 hodín týždenne na internete, bez domácej výučby

V dôsledku lockdownu v Nemecku dramaticky vzrástlo využívanie médií deťmi a mládežou.. V roku 2020 podľa prieskumu mladí ľudia používali internet asi 258 minút denne, teda 4 hodiny a 18 minút, čo bolo o 53 minút denne, resp . 26 percent viac času stráveného na internete než v roku 2019.

Týždenne je to vyše 30 hodín na internete, z toho 60 percent pripadá na zábavu a hry, 40 percent na komunikáciu a vyhľadávanie informácií.

Podľa iného prieskumu strávili  10- až 17-ročné deti v Nemecku vlani 5 a pol hodiny denne pred monitorom, cez víkend dokonca až 7 hodín, čo je nárast oproti roku 2019 až o 75 percent.

Tieto čísla nezahŕňajú výučbu z domu. Približne 300-tisíc detí vo veku od 10 do 17 rokov je tak vystavených závislosti od médií.

Odborníci odporúčajú v závislosti od veku maximálne 45 minút denne pre 7- až 10-ročné deti, maximálne 60 minút pre 11- až 13-ročné a najviac 90 minút vo veku nad 14 rokov. O takýchto limitoch môže väčšina rodičov ale len snívať.

Záver: Lockdown je požehnaním pre médiálny priemysel, no na druhej strane rastie počet detí s krátkozrakosťou, s rôznymi ochoreniami a poruchami správania.

Počítačové hry a ich fatálne následky na deti

Vezmime to teraz z pohľadu charakteru počítačovej hry. Väčšinou ide o strategické hry, lepšie povedané bojové, ktoré deťom „prepožičiavajú“ dynamiku počas zdĺhavého a nudného lockdownu.

Veľa chlapcov podlieha práve čaru kvalitne nadizajnovaných hier, ktorých obsahom je ničenie a boj. Do produkcie takých hier sa vráža veľa peňazí, rovnako tak to dobre premysleného marketingu. Ide skutočne o veľa financií.  Obchodníci sa snažia masívne navyšovať odbyt, obrat a maximalizovať svoje zisky. Tak predsa funguje voľné trhové hospodárstvo.

O čo skôr začnú deti hrať rôzne typy agresívnych, bojových hier, o to fatálnejší je ich dopad na ich psychické zdravie. Od marca 2019 do mája 2020 sa zvýšil počet hráčov počítačových hier „vďaka“ lockdownu o 100 miliónov, resp. o 40 percent. Hry sa stali kultúrnym fenoménom, ktorý výdatne podporujú sociálne médiá a známe osobnosti zo šoubiznisu, uzatvára komentár Christian Kreiss.

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.