Slovanské Noviny

6. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Budúci otcovia by sa mali vzdať alkoholu minimálne šesť mesiacov pred počatím. Čínski vedci varujú, že konzumácia alkoholu mužmi zvyšuje riziko srdcových chorôb u potomstva o 44 %.

Muži, ktorí plánujú mať deti, by sa podľa vedcov z Centrálnej južnej univerzity v Číne mali vzdať alkoholu najmenej šesť mesiacov pred počatím. V opačnom prípade hrozí riziko srdcovej vady dieťaťu. Štúdia bola uverejnená v časopise European Journal of Preventive Cardiology.

Alkohol je známy teratogén a jeho konzumácia počas tehotenstva môže viesť k mnohým malformáciám vrátane fetálneho alkoholového syndrómu. Nie sú však dostatočné údaje o tom, ako jeho použitie pred počatím ovplyvňuje riziká vývoja plodu. Niektoré štúdie ukázali, že konzumácia alkoholu matkou môže zvýšiť riziko srdcových chorôb u budúceho dieťaťa.

Predchádzajúce štúdie účinkov alkoholu na riziko rozvoja srdcových chorôb boli zamerané na matky. Teraz sa vedci rozhodli venovať pozornosť otcom.

Vedci preskúmali 55 vedeckých prác o zdraví takmer 350 tisíc detí z rôznych krajín. U 42 000 detí boli objavené vrodené srdcové choroby. Analýza faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť riziko, ukázala, že konzumácia alkoholu rodičmi v období pred počatím tu hrala dôležitú úlohu.

Pravidelná konzumácia alkoholu po dobu troch mesiacov pred počatím zo strany otcov zvýšila riziko srdcových chorôb u dieťaťa o 44 %, zo strany matky o 16 %.

Pravidelná konzumácia viac ako piatich dávok alkoholických nápojov mužmi zvýšila riziko o 52 %. Riziká vyplývajúce zo strany žien zostali rovnaké.

Keď páry plánujú mať dieťa, mali by sa muži zdržať konzumácie alkoholu najmenej šesť mesiacov pred počatím, varujú vedci. Odporúčajú však ženám aj mužom, aby sa vzdali alkoholu ešte skôr, pretože vplyv konzumácie alkoholu pre počatím je zatiaľ málo preskúmaný a predpokladá sa, že má oveľa väčší devastujúci účinok na zdravie potomstva.

„Pitie alkoholu zo strany potenciálnych rodičov predstavuje vysoké riziko nielen pre to, že sa narodí dieťa s ochorením srdca, ale tiež spôsobuje vážne poškodenie ich zdravia,“ varuje Dr. Jiabi Qin.

Väčšina vrodených srdcových vád narušuje tok krvi v ňom alebo v krvnom obehu. Spomedzi malformácií najčastejšie spôsobujú detskú úmrtnosť.

Srdcové defekty sa nachádzajú u každého stého novorodenca. Ich príčinou sú genetické aj vonkajšie faktory. Riziko sa zvyšuje pri infekciách u matky počas prvého trimestra tehotenstva, chronických chorobách matky, staršom veku jedného z rodičov, ako aj prítomnosť zlých návykov u jedného alebo oboch rodičov.

Najbežnejšou patológiou u dievčat je otvorený arteriálny prietok, defekt predsieňového septa, interventrikulárny defekt septa. U chlapcov – aortálna stenóza, zúženie aortálneho lúmenu, transpozícia veľkých ciev.

Príznaky závisia od typu defektu, niektoré môžu zostať bez povšimnutia počas celého života. Môžu tu byť srdcové šelesty, bolesť v srdci, zmodranie kože a sliznice, dýchacie ťažkosti.

Väčšina srdcových vád vedie k srdcovému zlyhaniu. Zvyšujú tiež riziko rozvoja pneumónie, srdcových záchvatov, angíny pektoris, anémie a bakteriálnej endokarditídy. Jedinou liečbou je často chirurgická liečba.

Nie je jasné, ako presne alkohol zvyšuje riziko srdcových chorôb. U mužov sa zdá, že ovplyvňuje stav spermií. Okrem toho môžu do veci zasiahnuť akékoľvek nezohľadnené faktory.

Vedci varujú, že ich štúdia by sa nemala používať na stanovenie „bezpečnej“ dávky alkoholu.

„Hlavné mechanizmy spájajúce konzumáciu alkoholu rodičmi a vrodenými srdcovými vadami u detí nie sú jasné a vyžadujú si ďalší výskum. Aj keď naša analýza má obmedzenia – napríklad sme nezohľadnili, ktoré konkrétne nápoje sa konzumovali – napriek tomu naznačuje, že pri plánovaní rodiny by sa mali muži aj ženy vzdať alkoholu,“ hovorí Dr.Qin.

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/2047487319874530

zdroj a prekladl: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: