Slovanské Noviny

25. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Výskum Európskej rady pre zahraničné vzťahy ukazuje, že 35 % európskych občanov si želá, aby sa vojna na Ukrajine skončila čo najskôr . Európska komisia a ich vlády však vyzvali občanov, aby sa vzdali svojho životného štýlu hojnosti, aby mohli financovať vojnu v Kyjeve. 

Európania znášajú náklady na ekonomické sankcie voči Rusku, EÚ míňa viac na zbrane a pomoc posielanú Ukrajine, zatiaľ čo trpí európske hospodárstvo a ľudia nákladmi na vykurovanie domácností.

Washington vie, že Kyjev môže byť nepredvídateľný, čoho dôkazom je novembrová ukrajinská raketa zostrelená do Poľska, ktorá pripravila o život dvoch poľských civilistov a hrozila eskaláciou na základe ukrajinských chýb.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Americký generál Mark Milley naznačil, že prichádzajúce chladné zimné počasie by mohlo predstavovať príležitosť na začatie mierových rokovaní.  Milley priznal, že Kyjev má veľmi malú šancu na odstránenie ruských vojakov z okupovaných oblastí.

Steven Sahiounie z MidEastDisource viedol rozhovor s medzinárodným právnikom pre ľudské práva Arnaudom Develayom, aby pochopil súčasné problémy okolo ukrajinského konfliktu. Prepis rozhovoru prinášame čitateľom SKsprávy:

Steven Sahiounie (SS) : V utorok Ukrajina použila drony na útoky na miesta ďaleko vo vnútri Ruska. Aká bude podľa vás ruská odpoveď?

Arnaud Develay (AD): Reakcia Ruskej federácie bola celkom jasná aspoň v jednom z cieľov, ktoré na Ukrajine sleduje: Cieľom špeciálnej vojenskej operácie je znemožniť vojnové (demilitarizačné) schopnosti kyjevského režimu.

To znamená, že Moskva bude nielen pokračovať v odoberaní neustálych dodávok zbraní dodávaných NATO Zelenskému a jeho kumpánom, ale pravdepodobne bude pokračovať vo svojej kampani nájazdov na ukrajinskú energetickú infraštruktúru s cieľom presvedčiť Kyjev, aby si uvedomil, že východiskom z konfliktu je výzva na rokovania.

Ide o delikátnu rovnováhu v tom, že hoci si Rusko rozhodne nemôže dovoliť nechať útoky na svojom vlastnom území bez odozvy, musí vykonať odvetu spôsobom, ktorý nevedie k eskalácii, a vyhnúť sa tak otvorenému konfliktu so Spojenými štátmi, ktorý by bol katastrofálny. 

Treba poznamenať, že niektoré správy naznačujú, že ďalšie dodávky HIMARS budú obsahovať vstavané mechanizmy, ktoré bránia Kyjevu použiť systémy na ruské územia. (Najnovšie útoky boli vykonané pomocou dronov). Nenechajte sa pomýliť: Washington si je dokonale vedomý toho, že Kyjev je nepredvídateľný hráč (ako sme nedávno videli vo veci „ruskej rakety“ v Poľsku).

S.S. : Nedávno EÚ oznámila obmedzenie ruskej ropy na 60 dolárov. Ako to podľa vás ovplyvní Rusko a ako budú reagovať?

A.D. : Rusko sa v tejto otázke vyjadrilo celkom jasne: za žiadnych okolností nebude akceptovať dodávky ropy za týchto podmienok. Moskva tak iba preorientuje svoje dodávky ropy na zákazníkov, ktorí sú ochotní platiť trhové ceny.

Dôvodom je, že ak je EÚ odhodlaná (úplne) znížiť rating svojich vlastných ekonomík (a teda zaplatiť vyššiu cenu sprostredkovateľom), mala by byť nútená čeliť absurdnosti svojich vlastných rozhodnutí, a nie očakávať, že Moskva dodrží to, čo predstavuje (zatiaľ) ďalší neprijateľný súdny príkaz.

S.S. : Existujú rozdiely medzi členskými štátmi EÚ a NATO, pokiaľ ide o podporu vojny na Ukrajine?

A.D.: Zatiaľ čo sa celkovo zdá, že politická trieda na kolektívnom Západe prejavuje jednotu v otázke Ukrajiny, Maďarsko a Srbsko si dali veľký pozor na to, aby nerozhnevali Moskvu. Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na zorganizovanie referenda vo svojej krajine o otázke uvalenia sankcií na Rusko.

Brusel rýchlo sankcionoval Budapešť tým, že stiahol 7,5 miliardy eur z fondov EÚ Maďarsku, hoci pod zámienkou úplne nesúvisiacich záležitostí.

Rozkol v Európe súvisí skôr s neustále narastajúcou schizmou medzi ľuďmi a jej vodcami.

Nekvalifikovaná pomoc zločineckému režimu v Kyjeve viedla k tomu, že vláda EÚ vyzvala svojich občanov, aby akceptovali „koniec hojnosti“. Ceny energií viedli k zatvoreniu státisícov malých a stredných podnikov. Inflácia vyletela na bezprecedentnú úroveň, v dôsledku čoho sa mnohí snažia vyžiť.

Trudeau, Sunak a Macron nielenže označili demonštrantov za hrozbu pre demokraciu; tieto bábky DAVOSu vyjadrili ochotu použiť núdzovú legislatívu, aby ospravedlnili uvoľnenie masívnych policajných/vojenských právomocí na potlačenie disentu.

S.S. : Prápor Azov vyznáva nacistickú politickú ideológiu. Majú podľa vás neonacisti na Ukrajine širokú podporu ukrajinského obyvateľstva?

A.D. : Je ťažké odhadnúť mieru podpory týchto milícií u ukrajinského obyvateľstva. Samozrejme, dalo by sa predpokladať, že podpora ideológie „integrálneho nacionalizmu“ je najsilnejšia v západnej časti krajiny. Treba však pochopiť indoktrinačné programy (často financované Západom), ktoré boli na Ukrajine zavedené za posledných 9 rokov.

Bývalý pracovník SBU Vassili PROSOROV nedávno vytvoril dokument (Culturocide), v ktorom obzvlášť názorne popisuje, ako ukrajinské školské príručky zobrazujú úplne alternatívnu verziu histórie. Neslávne známe osobnosti ako Stepan BANDERAS sú oslavované, zatiaľ čo odmietanie čohokoľvek, čo súvisí s Ruskom a jeho kultúrou, sa stáva ústredným prvkom ukrajinskej „identity“.

S.S. : Špeciálna operácia na Ukrajine je teraz v 10. mesiaci. Podľa vás, keď sa zima ochladzuje, budú nejaké mierové rokovania?

Je zrejmé, že odpoveď na túto otázku sa nachádza vo Washingtone. V súčasnosti existujú správy o odlišných taktických názoroch na to, čo by sa malo očakávať v nasledujúcich mesiacoch. Generálny náčelník generálneho štábu generál Milley údajne uprednostňuje „zmrazenie“ súčasných frontových línií až do jari, kým neokonzervatívci na ministerstve zahraničia vyzývajú na pokračovanie vojenských operácií.

Je zrejmé, že ukrajinský konflikt je informačnou vojnou, ako aj vojenským konfliktom ako takým.

Neokonzervatívci (z ideologických dôvodov) a tí, ktorí ťažia z gigantického rozruchu, ktorý sa deje na Ukrajine, musia zabrániť tomu, aby sa usadila „ukrajinská únava“. Aby ste to urobili, musia naďalej kŕmiť propagandistickú mašinériu kyjevskými „vojenskými vykorisťovaniami“.

Koniec koncov, vojna je vážna vec a podmienky na zemi sú konečným arbitrom. Zatiaľ čo mainstreamové médiá pokračujú vo svojom hysterickom vyčíňaní o ruskom „ústupe“, Moskva metodicky reorganizuje svoju armádu na to, čo by mohlo byť masívnou zimnou ofenzívou.

Steven Sahiounie

O autorovi: Steven Sahiounie je dvakrát ocenený novinár. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na mideastdiscourse.com

 globalresearch/skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d