Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

O bratoch Čechoch je známe, že sa potácajú z extrému do extrému. Raz na východ, raz na západ, napríklad. Terazky sú na západe a dávajú to okato na vedomie.

Potom, čo sa blysol premiér Fiala vykopaním politickej vojnovej sekery voči slovenskej vláde, nedal sa zahanbiť ani český prezident štátnym vyznamenaním amerického exprezidenta Billa Clintona.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Už český prezident V.Havel ocenil (1998) vtedajšieho prezidenta Billa Clintona najvyšším českým štátnym vyznamenaním za porušenie sľubu Američanov Rusom „ani palec na východ“, čiže za prvú vlnu rozšírenia NATO smerom k Ruským hraniciam. To však bolo rok predtým ako sa Clinton „vyznamenal“ sám spustením tzv.humanitárneho bombardovania bývalej Juhoslávie (1999).

Teraz, v ére studenej politickej vojny Prahy so Slovenskom český prezident, bývalý aktívny člen KSČ, Petr Pavel, udelil americkému exprezidentovi ďalšie štátne vyznamenanie, tentoraz Rad Tomáša Garrigue Masaryka 1. triedy. No a tu už aj česká švejkovská sranda začína byť smiechom cez slzy, pretože údajným dôvodom sú  „vynikajúce zásluhy o rozvoj demokracie“.

Obr. Bill Clinton a český prezident Petr Pavel. Zdroj: TASR/AP cez teraz.sk/screenshot

Tak si pripomeňme, že demokracia je najmä o vôli väčšiny a dodržiavaní pravidiel. Tie Clinton viackrát v úrade zásadným spôsobom porušil, či vychýlil z dráhy.

Aj keď Billa Clintona môžeme priradiť medzi tzv. vojnových štváčov, demokraciu pošliapal už aférou “Chinagate” (1996), keď FBI „demokraticky“ ani nemala možnosť došetriť, či vypočuť prezidenta Clintona a jeho viceprezidenta Gora v kauze politickej korupcie, v ktorej sa Čínska ľudová republika mala pokúšať ovplyvňovať americkú zahraničnú politiku.

No najviac vtedy, keď nariadil (1999) bez mandátu BR OSN použitie brutálnej sily proti bývalej Zväzovej republike Juhoslávie v rámci agresie NATO nazvanej Operácia Spojenecká sila, ktorá je skôr známa pod propagandistickým eufemizmom „humanitárne bombardovanie“ s tisíckami civilných obetí a tichého zabíjania rakovinou vďaka munícii s obohateným uránom.

Vyznamenanie len pár dní pred týmto smutným 25.výročím (23.marec) zákerného ataku, ktorého následkami Spojené štáty ignorovali aj ďalšie medzinárodné právo na sebaurčenie národa bezprecedentným vznikom tzv. Kosova ako údajne samostatného zvrchovaného štátu len ilustruje tzv. „hodnotovú politiku“ súčasnej českej politiky, ktorá v jej mene neváhala rozpútať voči Slovensku politickú vojnu zmrazením kontaktov – zatiaľ – keďže vieme, že každý konflikt má základnú tendenciu eskalovať, pokiaľ sa radikálne nezmení prístup, čo v prípade Fialovej vlády nie je vôbec pravdepodobné.

Takže už pred štvrťstoročím sa česká politika tiež vyznamenala nielen kontroverzným povolením preletov prezidentom M. Zemanom, spustením rozširovania NATO s eskaláciou napätia, ale aj ďalším militantným argumentom, ktorý aplikuje česká vláda aj v prítomnom konflikte na Ukrajine, a to „presadzovaním vojny v mene zabezpečenia mieru“.

Ak teda česká hlava štátu a vrchný veliteľ „súdruh“ Petr Pavel si chcel takýmto aktom pripomenúť 25. výročie vstupu ČR do NATO (12.marec), tak si strelil nielen do vlastného kolena, ale aj do všetkých českých kolien.

Aj vzhľadom na súčasnú eskaláciu napätia aliancie s Ruskom, politiku zbrojenia a angažovaného posielania stále ďalších zbraní a munície na predlžovanie vojny spoza rieky Moravy kyjevskému vyznieva ďalšie odôvodnenie pre zásluhy B.Clintona, že sa “zásadným spôsobom zaslúžil o presadzovanie demokracie a stability v strednej a východnej Európe v súvislosti s rozšírením NATO v roku 1999“ ako morbídny vtip, po ktorom sa verejnosť vždy zasmeje, keď niekto v NATO či v Česku niečo povie o západných „hodnotách“ demokracie.

Veď už len toto slovné spojenie sa stáva vtipom desaťročia, čo by si mohli v švejkovskej Prahe aspoň všimnúť, keď už sa nemôžu opäť smiať, aby neurazili svojich spojencov, dúfajúc asi tiež, že budú „na večné časy a nikdy inak“. Tentoraz však tých západných. A tak si aspoň teraz proamerickí politickí „lepšolidi“ v českej vláde vylievajú zlosť na Slovákoch.

Rafael Rafaj

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d