Slovanské Noviny

11. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Kde je záujem o ľudské práva? Korčok: Máme záujem o prehlbovanie spolupráce so Saudskou Arábiou

Brusel/Bratislava 21. februára (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) rokoval v pondelok v Bruseli s ministrom zahraničných vecí Saudskej Arábie, princom Fajsálom bin Farhánom. V rámci rozhovoru si diplomati vymenili názory na aktuálne otázky regionálneho vývoja na Blízkom východe. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Mojou snahou je podporiť vzťahy so Saudskou Arábiou, ktorá je významným obchodným partnerom Slovenska na Blízkom východe. Pracujeme na príprave zmlúv o dvojitom zdanení a spolupráci, ktoré zrýchlia a zefektívnia vzájomný obchod. Práve s týmto cieľom bude mať Slovensko v Rijáde svoje veľvyslanectvo, ktorého otvorenie sa intenzívne pripravuje,“ uviedol minister Korčok.

Podľa šéfa slovenskej diplomacie je saudskoarabská snaha o transformáciu svojej ekonomiky príležitosťou aj pre slovenské firmy. Konkrétne vymenoval projekty v oblastiach zelenej energie, dopravy, stavebníctva, ale aj nových technológií. „Slovensko zároveň ponúka výhodné investičné prostredie a prístup na európske trhy pre podniky zo Saudskej Arábie,“ zdôraznil Korčok.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Slovenský minister zároveň ocenil záujem Saudskej Arábie o prehlbovanie spolupráce s Európskou úniou v rôznych sektoroch vrátane zavedenia pravidelného dialógu o ľudských právach, spresnil komunikačný odbor MZVEZ.

veciverejne.sk