Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Minister financií už má toho dosť. Všade počúva, že vraj terajšia vláda je zodpovedná za ekonomický marazmus, v ktorom sme sa ocitli. Práve naopak, vysvetľuje Kamenický.

Vláda sa snaží konsolidovať a naprávať to, čo tu spôsobilo OĽaNO, SaS, Za ľudí a Sme rodina!

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Minister financií už má toho dosť

„Všade počúvam, že vraj terajšia vláda je zodpovedná za ekonomický marazmus, v ktorom sme sa ocitli. Nie je tomu tak! Zásadne odmietam túto propagandu nielen opozície, ale aj vybraných médií, ktoré sa na toto podujali. Práve naopak, vláda sa snaží konsolidovať a naprávať to, čo tu spôsobilo OĽANO, SAS, ZA ĽUDÍ a SME RODINA,“ vysvetľuje minister financií.

Kamenický upozornil aj na to, že oni mali peňazí ako žiadna iná vláda pred nimi. A aj tak vyšli doslova na psí tridsiatok. „Ekonómovia ako Matovič, Heger, Sulík a Remišová tu škodili slovenskej ekonomike v minulosti a na rok 2024 politickým legislatívnym „eldorádom“ Slovensku zanechali 8 miliardový deficit a zvýšili tak verejný dlh, lebo práve tento deficit je potrebné prefinancovať na finančných trhoch,“ dodal minister.

„Od novej vlády a ministerstva financií, samozrejme, títo „opoziční experti“ očakávajú, že to, čo oni drancovali 3,5 roka, nová vláda napraví buď okamžite, alebo maximálne do 3 dní! Čudujem sa napríklad takému Viskupičovi zo SASky, že s plechovou tvárou dokáže kritizovať výšku úrokov, za ktoré si Slovensko požičiava na trhu a pritom on je za to spolu s Matovičom priamo zodpovedný!“ hnevá sa Ladislav Kamenický.

„Dokonca niektoré médiá a opozícia dokážu obviňovať vládu aj za vysoké úroky na hypotékach. Pritom to boli práve oni, ktorí spôsobili vysoké úrokové prirážky na našich dlhopisoch. Bola to práve dnešná opozícia, ktorá tvrdila, že s hypotékami netreba ľuďom pomáhať a nech si to plne zaplatia sami,“ píše minister ďalej.

Teraz zas škodí Progresívne Slovensko

Podľa neho, Progresívne Slovensko škodí Slovensku aj dnes. Ako? „Z ich niektorých vyjadrení a najmä činov sa nedá nezbadať to, čo by si PS-ko najviac želalo aby Slovensko prišlo o peniaze z eurofondov a Plánu obnovy, a robia pre to maximum. Respektíve aby si Slovensko nebolo schopné požičať peniaze na finančných trhoch,“ upozorňuje minister.

„Ako si mám inak vysvetliť žalovanie v Bruseli a úporné sledovanie a kontraproduktívne komentovanie každej aukcie slovenských dlhopisov? …Keď Slovensko predá nové dlhopisy, v liberálno-progresívnom tábore vidíme veľké sklamanie, ale samozrejme treba si vždy kopnúť do vlády. Síce ste predali, ale mohli ste lacnejšie,“ vysvetľuje logiku liberálov Kamenický.

„Nová vláda robí všetko pre záchranu ekonomiky a bude pokračovať v konsolidácii verejných financií tak, ako sme si to naplánovali! Psi nech si brešú, karavána ide ďalej,“ ukončil svoj príspevok na sociálnej sieti Ladislav Kamenický.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d