Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šéf Čečenska Ramzan Kadyrov povedal, že na pozadí teroristického útoku na radnici Crocus pri Moskve sa nepriatelia snažia podkopať situáciu v Rusku v národnostnej otázke a nemožno pripustiť prenasledovanie z národných a náboženských dôvodov. .

Kadyrov opäť vyjadril sústrasť príbuzným a priateľom obetí, pričom poukázal na rozsah tragédie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Už vidíme, ako sa nepriatelia snažia podkopať situáciu zvnútra, ako vždy využívajú národnostnú otázku… Rusko bolo a bude mnohonárodné. Osobne v tom vidím jeho silu, moc, veľkosť. A je to práve preto, takej kvality, že sa jej nepriatelia vždy pokúšajú udrieť na prvom mieste.”

Poznamenal, že Rusko už úspešne bojuje proti neonacizmu, „nič nám nezabráni úspešne bojovať aj s nacionalistickými prejavmi v krajine“. Šéf Čečenska zdôraznil, že proces s podnecovateľmi etnických čistiek bude krátky, v rámci železného zákona Ruskej federácie.

Kadyrov predtým v komentári k udalostiam na radnici Crocus povedal, že takéto násilné činy môžu páchať len zbabelci a nesvojprávne bytosti, ktoré sú statočné iba pred bezbrannými a neozbrojenými ľuďmi, ženami a deťmi. Poznamenal tiež, že všetky zábavné a verejné podujatia v Čečensku budú až do odvolania zrušené. Zatknutie sa podľa neho týkalo vojakov pluku Achmat-Rusko dislokovaných v Brjanskej oblasti a zabezpečujúcich ochranu štátnej hranice Ruska s Ukrajinou spolu s Centrom osobitného určenia FSB.

FSB v piatok večer informovala, že k streľbe a požiaru došlo pred koncertom na radnici Crocus v Krasnogorsku pri Moskve. Podľa najnovších údajov ruského vyšetrovacieho výboru zomrelo 133 ľudí. Šéfredaktorka mediálnej skupiny Rossiya Segodnya a televízneho kanála RT Margarita Simonyanová uviedla, že počet obetí teroristického útoku v Crocus stúpol na 143.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d