Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Izraelsko-palestínsky konflikt je brutálny: Odvetné izraelské útoky na pásmo Gazy si vyžiadali už vyše 7000 životov

Na najmenej 7028 už stúpol počet obetí odvetných izraelských náletov voči militantom v pásme Gazy. Oznámilo to vo štvrtok miestne ministerstvo zdravotníctva kontrolované militantným hnutím Hamas. Medzi obeťami je podľa rezortu aj 2913 detí a 1709 žien.

Militanti z palestínskeho hnutia Hamas prenikli 7. októbra z pásma Gazy na územie Izraela, kde začali masakrovať obyvateľstvo i vojakov. Podľa izraelských predstaviteľov zabili vyše 1400 ľudí, väčšinou civilistov, a desiatky ďalších uniesli do pásma Gazy. Podľa najnovšej aktualizácie izraelských úradov zadržiavajú 224 rukojemníkov.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Izrael odpovedal intenzívnymi leteckými útokmi a avizoval aj rozsiahlejšiu ofenzívu, pričom civilných obyvateľov severnej časti pásma Gazy vyzval, aby sa evakuovali na juh tejto enklávy. Izraelská armáda apel zopakovala aj vo štvrtok, zároveň však informovala, že Hamas civilistom v presunoch na juh Gazy bráni. Armáda vo svojej správe citovala istého Palestínčana tvrdiaceho, že viacerí civilisti boli pri pokuse o útek zo severu Gazy zastrelení.

Odvetné izraelské útoky na pásmo Gazy si vyžiadali už vyše 7000 životov

Agentúra DPA upozorňuje, že tieto informácie nie je možné overiť. Dodáva však, že podľa tvrdení izraelskej armády utieklo zo severu na juh Gazy už prinajmenšom 700.000 ľudí. Organizácia Spojených národov udáva, že v dôsledku útokov Izraela je vysídlených už 1,4 milióna ľudí.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: