Slovanské Noviny

7. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Irán adresoval USA varovanie, informovali médiá

Al-Džazíra: Irán posiela varovanie USA po útokoch na Izrael

Po útokoch na Izrael Irán prostredníctvom Kataru odovzdal správu Spojeným štátom, v ktorej varoval, že už nebude uplatňovať jednostrannú zdržanlivosť, uviedla televízna stanica Al-Džazíra s odvolaním sa na iránskeho predstaviteľa.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

“V našom posolstve odovzdanom Washingtonu prostredníctvom nepriamych komunikačných kanálov sme potvrdili, že fáza zdržanlivosti len na jednej strane sa skončila a že jednostranné obmedzenie nezodpovedá potrebám našej národnej bezpečnosti,” citovali ho médiá.

Ako poznamenal hovorca Al-Džazíry, správa zdôraznila, že Irán poskytne „mimoriadnu“ odpoveď na akýkoľvek izraelský útok, ktorý by mohol ovplyvniť aj infraštruktúru. Zároveň uviedla, že Teherán si neželá regionálnu vojnu, ale verí, že Tel Aviv by mal v praxi zažiť odstrašenie.

/ skspravy.sk /