Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Konečným cieľom experimentov s ovládaním mysle nie je vytváranie aktív ovládaných mysľou alebo mandžuských kandidátov, ako si niektorí môžu myslieť. Cieľom týchto experimentov je masová kontrola mysle a technologická psychosocializácia v celospoločenskom meradle, ako napríklad Soma v Huxleyho Brave New World .

S populistickými stranami a hnutiami, ktoré získavajú vplyv nielen v Severnej Amerike, ale aj v Európe a Latinskej Amerike, mnohí predpovedali novú éru autoritárstva, ako ho stvárnil George Orwell v roku 1984 alebo Margaret Atwoodová v Príbehu služobníčky .

Ale pravdepodobnejším modelom pre budúcu tyraniu je Brave New World od Aldousa Huxleyho , kde pánmi nie sú špinaví stalinoidi alebo fanatickí fundamentalisti, ale jemní, racionálni manažéri známi ako „World Controllers“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kontrolóri mysle

Kontrolóri riadia svetový štát zložený z piatich biologicky vytvorených sociálnych kást, od Alfov navrchu po Epsilonov naspodku. Alfovia považujú svoje prvenstvo a právo na prácu nižších kást za samozrejmosť. Ľudia už nemajú deti, pretože ľudia sú vyvinutí v kadi. Rodiny boli zrušené, s výnimkou niekoľkých vzdialených „divokých rezervácií“.

Občania svetového štátu žijú v internátoch s bohatým vybavením a užívajú si príjemné lieky a neobmedzený sex bez záväzkov a následkov. Tento život bez rodiny je podobný tomu, ako Mark Zuckerberg opísal svojich ideálnych zamestnancov Facebooku: „Možno nevlastníme auto. Možno nemáme rodinu. Jednoduchosť v živote je to, čo vám umožňuje sústrediť sa na to, čo je dôležité.“

Podľa Huxleyho scenára – myšlienková diktatúra

Huxleyho scenár sa desivo podobá tomu, čo uprednostňujú dnešní oligarchovia: spoločnosť podmienená technológiami a ovládaná elitou s vynikajúcou inteligenciou.

Sila Kontrolórov v Brave New World spočíva hlavne v ich schopnosti formovať kultúrne hodnoty

Podobne ako tí, ktorí sú na vrchole dnešného duchovenstva, potláčajú neprijateľné myšlienky nie hrubou silou, ale tým, že ich charakterizujú ako poľutovaniahodné, smiešne, absurdné či dokonca pornografické. Pretože ich vyhlásenia sú akceptované ako autoritatívne, môžu viesť myšlienkovú diktatúru oveľa jemnejšiu a efektívnejšiu, než bola diktatúra Mussoliniho, Hitlera alebo Stalina.

Fetiš intelektuálnych „nadľudí“

Dnešný klérus zahŕňa univerzitných profesorov, vedcov, verejných intelektuálov a vedúcich charitatívnych nadácií. Majú tendenciu veriť, že sú osvietenejší ako priemerný človek – napríklad v postojoch k rodine – a snažia sa presadiť svoje vlastné štandardy prostredníctvom médií, vzdelávacieho systému a rôznych oblastí kultúrnej produkcie.

V minulosti náboženstvo a kňazstvo zastávali pozíciu služby masám a vštepovali im hodnoty štátu. Dnes je táto pozícia sekularizovaná a teraz ju obsadzujú zástupy takzvaných vedcov, odborníkov a overovateľov faktov. „Vedectvo“ je nové náboženstvo. Popieranie vedy, nová heréza. (pozn.: videli sme to pri covide)

Kto je nepriateľ establishmentu

Deplatformovanie a debankovanie Twitteru, nové pálenie čarodejníc. Nepriateľom establishmentu je „divoký človek“; vidieckych a prímestských obyvateľov, ktorí sú viac verní svojej vlastnej komunite a jej jedinečným hodnotám ako širšiemu zriadeniu a jeho homogenizujúcim a dusivým programom.

Mnoho ľudí z robotníckej triedy vo vyspelých krajinách správne tuší, že ich životná úroveň klesá. V USA je čoraz ťažšie dosiahnuť vlastníctvo domu. Toto nie je nehoda. Náš finančný systém využíva nadhodnotené domy ako rezervoár hodnoty. Elity spoločnosti by uprednostnili, keby sme všetci žili v bývaní s vysokou hustotou obyvateľstva (pozn.: paneláky) a zámerne nás cenili mimo trh s bývaním s nízkou hustotou.

Uvedomujú si však aj to, že – tak ako vystresuje kurčatá či kravy, keď ich jeden napcháva do klietok umiestnených na sebe a dusí sa v exkrementoch, aj život v meste je pre ľudí nesmierne stresujúci, a preto je potrebné nespočetné množstvo technologických a medicínskych a psychosociálne zásahy, aby boli slobodní muži pohodlnejší s tým, že budú pretvorení na nesvojprávnu kastu otrokov, zbavení vlastníckych práv a napchatí v prenajatom byte, ocenení len pre ich schopnosť produkovať prácu a konzumovať márnivé drobnosti a udržiavať obrovskú pyramídovú hru v chode len o pár rokov viac, takže trieda lupičov môže utiecť s ešte väčšími peniazmi a upevniť si svoju už aj tak nesmiernu moc.

Jedným z takýchto zásahov je kontrola mysle.

Preprogramovanie postojov, regulovanie názorov na korigovanie myslenia

V nadchádzajúcich desaťročiach by dnešní klerici mohli použiť „novú intelektuálnu technológiu“ ako prostriedok na „usporiadanie“ masovej spoločnosti, ako predpovedal Daniel Bell – sociológ, ktorý je neuznávaným prorokom tretej cesty Tonyho Blaira . Bellova práca vyniká ako neuveriteľne prezieravá v očakávaní obáv a konceptov, ktoré dominujú politickej diskusii v Británii aj v USA, poznamenal časopis Prospect .

Technológia by sa mohla použiť na preprogramovanie postojov ku všetkému, od životného prostredia až po pojem „nevedomé zaujatie“ voči rasovým a sexuálnym menšinám.

Spoločnosti ako Google, ako aj univerzitné kampusy už využívajú technológiu na monitorovanie a „korigovanie“ myslenia zamestnancov. Snahy čínskej vlády monitorovať myšlienky a regulovať názory, niekedy s pomocou amerických technologických firiem, by mohli byť predzvesťou vecí, ktoré prídu v Európe, Austrálii a Severnej Amerike.

Ako však poznamenal Aldous Huxley, vedci a iní odborníci nevlastnia monopol ani na cnosť, ani na politickú múdrosť. A existujú jasné nebezpečenstvá v postúpení príliš veľkej moci nevoleným a nezodpovedným elitám, ktoré si nárokujú morálnu autoritu alebo odbornosť podporovanú vyšším vzdelaním.

Quis custodiet ipsos custodes – kto sleduje divákov?

Rhoda Wilson

sk správy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d