Verejnoprávna televízia NOS uviedla, že “pád kabinetu sa nezdá byť ďaleko”, pretože s Rutteho opatreniami nesúhlasia ostatné koaličné strany.

Koalícia holandského premiéra Marka Rutteho by sa mohla rozpadnúť pre konflikt týkajúci sa migrantov. Uviedli to vo štvrtok miestne médiá. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Rutte sa ujal vedenia svojej štvrtej vládnej koalície v januári 2022 po 271 dňoch rokovaní. Jeho stredopravicová Ľudová strana pre slobodu a demokraciu (VVD) však teraz vedie mimoriadne rozhovory s koaličnými partnermi po tom, ako premiér navrhol prísny súbor opatrení pre žiadateľov o azyl, uviedli holandské médiá.
Verejnoprávna televízia NOS uviedla, že “pád kabinetu sa nezdá byť ďaleko”, pretože s Rutteho opatreniami nesúhlasia ostatné koaličné strany.
Podľa médií sa členovia koalície stretli v stredu a zídu sa aj vo štvrtok večer. Vláda by o opatreniach mohla hlasovať v piatok. Rutte pohrozil, že ak balík opatrení neprejde, VVD vystúpi z vlády, čo by podľa NOS znamenalo jej pád a nevyhnutnosť nových volieb.
Spor sa týka Rutteho návrhu na sťaženie zlúčenia rodín pre migrantov utekajúcich pred vojnou. Kresťanskodemokratická strana Christen Unie aj stredoľavicová strana D66 sú proti tomuto návrhu. Niektoré koaličné zdroje však naznačili, že Rutteho tvrdá póza je len vyjednávacou taktikou.
Holandská vláda od svojho nástupu do funkcie zápasí s problémom migrácie, pričom minulý rok došlo k škandálu s preplnenými migračnými centrami, v ktorých zomrelo dieťa.
Táto otázka poznačila aj júnový summit EÚ, na ktorom Poľsko a Maďarsko odmietli pristúpiť na všeobecne dohodnutú revíziu azylových pravidiel Európskej únie.
Rutte sa vďaka svojim zákulisným politickým zručnostiam dostal do čela štyroch po sebe nasledujúcich koaličných vlád, komentuje AFP. Jeho predchádzajúca vláda bola v roku 2021 nútená odstúpiť pre škandál s prídavkami na deti, ktorý bol vo veľkej miere zameraný na rodiny etnických menšín.
skpravy.sk
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Holandské médiá: Pre konflikt o migrácii by sa mohla rozpadnúť vláda
Holandské médiá: Pre konflikt o migrácii by sa mohla rozpadnúť vláda
Holandské médiá: Pre konflikt o migrácii by sa mohla rozpadnúť vláda