Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

„Slovensko má svojich zástupcov v slovenskom parlamente. V zásade nie je nič logickejšie ako to, že v slovenskom parlamente sú zástupcovia Slovenska. Áno, ale až kým neprišiel Matovič. Teraz budeme počúvať, že poslanci Slovenska v parlamente urobili to, či hento. A čo my poslanci, ktorí nie sme poslancami Slovenska? Koho poslancami sme potom my? Pýta sa na sociálnej sietie Alojz Hlina (SaS).

Už naozaj nebláznime, varuje Alojz Hlina (SaS), poslanec NR SR na sociálnej sieti.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Hlina reaguje na informáciu, že OĽaNO a priatelia končí a vznikla strana Slovensko.

Hnutie OĽANO a priatelia opäť zmenilo názov. Po novom sa volá Slovensko.

Vyplýva to z registra politických strán, ktorý je zverejnený na stránke Ministerstva vnútra (MV) SR.

Hnutie už tento rok menilo názov, zakomponovalo doň platformy, s ktorými kandidovalo vo voľbách do NR SR. Počas roka zmenilo aj svoju oficiálnu skratku na OĽANO a priatelia.

„Dnešným dňom hnutie OĽANO A PRIATELIA mení svoj oficiálny názov na SLOVENSKO. Robíme tak ako prejav verejného záväzku voči všetkým čestným ľuďom, ktorým na Slovensku skutočne záleží. Verejného záväzku, že tak, ako roky doteraz, budeme vždy stáť na strane čestných ľudí, bez ohľadu na to, koľko majetku majú či akým jazykom ich mama naučila rozprávať. Verejného záväzku, že budeme robiť všetko pre to, aby sme zlo, ktoré nám opäť unieslo štát, spoločnými silami porazili,“ uviedli na sociálnej sieti.

Ak Matoviča do ďalšieho volebného obdobia nezvolia do parlamentu, potom budeme hovoriť, že zástupcovia Slovenska nie sú v slovenskom parlamente? Pýta sa Hlina.

„Už naozaj nebláznime. Nechali sme Matoviča vybrať od štátu cca 50 mil. EUR na jeho politickú eseročku. Nechali sme Matoviča v parlamentnej demokracii mať stranu, ktorá mala štyroch členov. Nechali sme si ním vládnuť, aj s jeho ukradnutou diplomovkou a so schopnosťami karpatského Houdiniho. Niektorí politici kradnú a Matovič nám teraz ukradol názov Slovensko,“ myslí si Hlina.

„Ministerstvo vnútra nám odkazuje, že nič nemohlo robiť, len ho zaregistrovať. Necháme teraz premenovať nejakú stranu na Ježiš Kristus?“ Pýta sa Hlina.

„Máme teraz nahovoriť niektorú z tých spiacich strán nech sa premenujú na Nemecko? Alebo na Európska únia? Potom počkať na žalobu a prehrať nejakú arbitráž, aby sa vytvoril právny podklad pre naše ministerstvo, že politická strana sa v normálnom svete nemôže volať: Slovensko? Mali by sme o to naše Slovensko zabojovať,“ myslí si poslanec za SaS.

Hlina sa obracia na právnicku obec

„Už sme tých chýb narobili naozaj dosť. Obraciam sa na právnicku obec, je alebo nie je niekto z Vás schopný napísať kvalifikované podanie na súd s tým, aby súd zaviazal MV /Ministerstvo vnútra/ zrušiť zápis politickej strany pod názvom Slovensko? Ak sa nik iný nenájde, koho v mene sa toto podanie podáva, pokojne to môže byť aj v mojom mene. V mojom prípade to môže byť to podanie ešte o niečo dôvodnejšie, nakoľko konanie Matoviča a ministerstva nás priamo poškodzuje. Podnikáme v cestovnom ruchu a neviem, kto príde do krajiny, kde „predseda Slovenska“, ktorý ukradol titul, vytuneloval štátne milióny na svoju politickú eseročku, bude s penou okolo úst hovoriť v parlamente o červených tangáčoch. Do takých krajín sa nechodí na turistiku, o takýchto krajinách sa skôr či neskôr dozvedáte len z reportáží novinárov v modrých helmách,“ varuje Hlina na sociálnej sieti.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d