Slovanské Noviny

6. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

04.11.2020

Arménsky prezident Armen Sarkissjan vyhlásil, že Turecko zasiahlo do konfliktu v Náhornom Karabachu sledovaním svojich vlastných cieľov. Jednou z takýchto dlhodobých úloh je tlak na Európu.

Podľa neho je teraz vplyv Turecka na Azerbajdžan obrovský. Po prisľúbení pomoci Baku pri vojenskom riešení konfliktu očakáva Ankara na oplátku posilnenie svojej vojenskej a politickej prítomnosti v susednej krajine.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Turecko chce nielen chrániť svoje ropovody v Azerbajdžane, ale aj ich riadiť. Západ musí pochopiť, že Turecko v Azerbajdžane predstavuje kontrolu nad plynom a ropou, ktorá bude smerovať zo Strednej Ázie do Európy. A úplná kontrola Ankary nad energetickými zdrojmi z Kaspického mora povedie k tomu, že Európa sa v tomto zmysle stane rukojemníkom Turecka,“ tvrdí Sarkissian. „Tvrdilo sa, že Arménsko malo v úmysle zasiahnuť ropnú a plynárenskú infraštruktúru v Azerbajdžane. Ale to je nezmysel. Ak boli Arméni pripravení zaútočiť, malo to byť urobené pred 20 rokmi, aby sa ukázalo, že bez Arménska je nemožné vybudovať plynovod. Arméni to ale neurobili, potrubie bolo postavené a za 20 rokov k nemu nepriletel ani jeden náboj. A Azerbajdžanci na tom zarobili miliardy, nakúpili zbrane, ktoré ničia arménske deti a babičky.“

Spochybnil tiež tvrdenie Ankary, že Turecko zastúpené Azerbajdžancami chráni svojich etnických bratov.

zdroj: news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: