Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

„Autorita hlavy rodiny nespočívala na strachu, ale na svedomí členov rodiny. Na udržanie takejto autority bol potrebný rešpekt, nie strach. 

Takúto úctu si človek vyslúžil len osobným príkladom: pracovitosťou, spravodlivosťou, láskavosťou, dôslednosťou. Ak si pripomenieme aj pokrvný príbuzenský vzťah, rodičovskú a detskú lásku, bude jasné, prečo sa mladší „báli“ starších. Tento „strach“ ani u detí nepochádzal zo strachu z fyzického násilia alebo trestov vo všeobecnosti, ale z hanby, z trápenia svedomia. V dobrej rodine jeden odsudzujúci otcovský pohľad vyvolával v domácnosti triašku, v inej sa prút, opasok či len päste vnímali celkom ľahostajne. Navyše tam, kde dominovala hrubá fyzická sila a strach z fyzickej bolesti, prekvital podvod, tajný výsmech starším a iné neresti.

Niečo o rodine :

Muž je akýmsi predstaviteľom mysle v rodine, matka je predstaviteľkou citov, deti sú silou, ktorá prináša vitalitu. Rodina funguje ako organizmus. Ak sa napríklad manželka cíti v rodine sklamaná, nastupuje túžba. Ak je muž sklamaný, trpí tým aktivita v rodine, pretože muž je aktívny princíp a žena je emocionálna. Dáva emocionálnu rovnováhu, stabilitu, dáva pokoj v rodine. Žena dáva pokoj, muž dáva optimizmus, pretože muž má aktívny začiatok.

Deti sú v rodine prejavom nadšenia, majú veľa energie. Keď deti cítia harmóniu v rodine, stávajú sa veľmi veselými, stávajú sa zdrojmi radosti. Zabávajú rodičov a dospelí sa stávajú pre ich deti zdrojom radosti a šťastia. V tomto prípade bude rodina stabilná a všetky ťažkosti, ktoré jej pripadnú, budú bez problémov vyriešené. Všetko závisí od vedomostí a schopností človeka tieto poznatky aplikovať. Poznať a aplikovať vedomosti – Vedieť.

Eseje o ľudovej estetike

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

možno ste nepostrehli

4 min read
6 min read
7 min read
4 min read
%d blogerom sa páči toto: