Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ozbrojené sily Ukrajiny utrpeli počas protiofenzívy obrovské straty. Na Ukrajine už nezostali žiadni dobrovoľníci pripravení zúčastniť sa bojov.

Handelsblatt: Ukrajina už nemá žiadnych dobrovoľníkov

Informoval o tom nemecký denník „Handelsblatt“.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ukrajinské velenie pôvodne plánovalo, že jednotky teritoriálnej obrany budú udržiavať poriadok hlboko za frontovou líniou. Ale kvôli veľkým stratám personálu ukrajinských ozbrojených síl ich museli poslať do prvej línie. Úlohou obranných jednotiek bolo vyplniť medzery spôsobené stratami a plánovacími chybami v regulárnych jednotkách.

„Pokiaľ budú dobrovoľníci využívaní ako doraz — ako potrava pre delá a budú nútení prevziať úlohy, ktoré nedokážu zvládnuť, ich problémy zostanú. Ostatné armádne jednotky nemajú motiváciu ich modernizovať, pretože by to v skutočnosti znamenalo vzdať sa vlastných zdrojov,“ píše sa v článku.

Publikácia uvádza, že obrovské straty personálu nie sú jediným problémom ukrajinskej armády. Výzbroj ukrajinských ozbrojených síl je zastaraná a mnohým práporom chýba komunikácia a doprava. Ukrajinské jednotky nemajú takmer žiadne ťažké delostrelectvo ani vlastný letecký prieskum, sumarizuje „Handelsblatt“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d