Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vysokopostavený predstaviteľ palestínskeho hnutia Hamas v nedeľu vyzval Egypt, aby podnikol „rozhodujúce“ kroky na urýchlenie prúdenia pomoci do pásma Gazy. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

Egypt by sa na súčasnú situáciu nemal iba prizerať, povedal predstaviteľ politického krídla Hamasu Músá abú Marzúk. „Očakávame rozhodný postoj Egypta, ktorý umožní, aby pomoc prišla do Gazy čo najskôr,“ uviedol.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Pásmo Gazy je terčom odvetných izraelských náletov od 7. októbra, keď hnutie Hamas koordinovane zaútočilo na Izrael. Civilisti v tejto palestínskej enkláve čelia pre izraelskú blokádu kritickému nedostatku potravín, vody, liekov a paliva, pripomína AFP.

Po vypuknutí konfliktu medzi Izraelom a Hamasom začala obmedzene prúdiť humanitárna pomoc do pásma Gazy z Egypta cez hraničný priechod Rafah. Za uplynulý týždeň ním prešlo asi 90 kamiónov.

Americký prezident Joe Biden v nedeľu v telefonáte s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom žiadal okamžité navýšenie humanitárnej pomoci smerujúcej do pásma Gazy.

Šéf Bieleho domu hovoril aj s egyptským prezidentom Abdalom Fattáhom Sísím. Podľa Washingtonu sa obaja lídri zaviazali „k výraznému urýchleniu a zvýšeniu pomoci smerujúcej do Gazy, a to od dneška a následne nepretržite“.

info.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d