Gyimesi sa pustil do Bugára, Maďarskej aliancie aj progresívnych médií. Tí spoločne podľa neho založili oheň. Gyimesi v príspevku na sociálnej sieti naráža na informácie o novom jazykovom zákone z dielne ministerstva kultúry.

Médiá a niektorí aktivisti sa obávajú, že Martina Šimkovičová chce trestať a pokutovať maďarskú menšinu. To však vôbec nie je pravda a György Gyimesi sa postavil na stranu ministerky kultúry.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Novela zákona o štátnom jazyku
Slovenský politik maďarskej národnosti upozornil na sociálnej sieti na návštevu. Slovensko navštívil Péter Szijjártó. Dôvodom je pripravovaná novela zákona o štátnom jazyku, o ktorej sa už verejne hovorí. Zákon vyjde z dielne rezortu kultúry a niektorí politici aj aktivisti už vopred opäť strašia a šíria dezinformácie o tom, čo sa v zákone píše. Pripravovaná novela pritom zatiaľ ešte zverejnená nie je a nikto nepozná jej znenie.
Szijjártó prišiel hasiť požiar
„Szijjártó došiel hasiť požiar zvaný jazykový zákon. Hasil oheň, ktorý založili naši Maďari. Fakľou ho najprv zapálil náčelník Béla Bugár zvaný aj “Dávno som sa neozval, ale aj tentokrát som povedal blbosť”, pomohli mu maďarsky píšuce progresívne leporelá, no a napokon zopár polien priložili aj škriatkovia z Maďarskej Aliancie,“ začína svoj príspevok Gyimesi.
Bývalý poslanec NR SR informoval o tom, že maďarská strana nemá výhrady voči pripravovanej novele. „Keď v Maďarsku zbadali, že títo pália vatry v čase zákazu zakladania ohňov, poslali Petra, aby ten oheň uhasil. On by najradšej hasil svoj smäd v Argentíne, ale prišiel na Slovensko, lebo musel prísť. Pán minister sa osobne presvedčil, že ani Slováci nechcú jazykovú vojnu, a tak sa vybral do sídla Maďarskej Aliancie vysvetliť prítomným ako sa má správať jeden zodpovedný politik,“ uzavrel György Gyimesi.
/ ereport.sk /
Kam sa podela duša národa?
Peniaze na vojnu: globalisti sa snažia obnoviť americkú podporu Ukrajine
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Joschka Fischer: USA sú na odchode z NATO
Drsné ultimátum: Poľsko požaduje rezignáciu Zelenského
Hrozba národnej bezpečnosti: Britskí politici sa obávajú filmu „Máša a medveď“
Tisíce stredne veľkých nemeckých spoločností strácajú pôdu pod nohami kvôli konkurencii z Číny
Politológ: Naď oklamal vlastných voličov! Žiada vyvodiť zodpovednosť
Ruské masívne a presné útoky na dlhé vzdialenosti proti ukrajinskému vojensko-priemyselnému komplexu
Neporiadok“: Európska komisia obvinená z prekročenia zahraničnej politiky
„Najdrahší politický cirkus“: Zbytočné referendum za 12 miliónov eur – vrchol politického pokrytectva a zneužívania demokracie
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Gyimesi sa opäť zastal Šimkovičovej a upozornil na exhibicionizmus Bugára
Gyimesi sa opäť zastal Šimkovičovej a upozornil na exhibicionizmus Bugára
Gyimesi sa opäť zastal Šimkovičovej a upozornil na exhibicionizmus Bugára