Slovanské Noviny

8. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nebo je peklo na Zemi. Joe Biden, štát národnej bezpečnosti a predaj zbraní.

Tu je zriedkavo komentovaná realita tohto storočia a tohto momentu: Spojené štáty zostávajú krajinou číslo jedna vo vývoze zbraní na planéte. V rokoch 2017 až 2021 uchmatol 39 % celkového globálneho trhu so zbraňami a nie je na tom nič nové. 

V skutočnosti bola za posledné tri desaťročia najlepším predajcom zbraní v každom roku okrem jedného . A je to pozoruhodne lukratívny biznis, ktorý americkým výrobcom zbraní ročne zarobí desiatky miliárd dolárov.

Jedna vec by bola, keby išlo len o peniaze, ktoré zhrabla priemyselná polovica vojensko-priemyselného komplexu. Žiaľ, v týchto rokoch zbrane dodané Spojenými štátmi tiež podnietili konflikty, umožnili porušovanie ľudských práv, pomohli destabilizovať nielen jednotlivé krajiny, ale celé regióny a výrazne uľahčili represívnym režimom páchať vojnové zločiny.

Na prvý pohľad sa zdalo, že Joe Biden po vstupe do Bieleho domu možno zaujme iný prístup k predaju zbraní. Počas kampane v roku 2020 napríklad označil Saudskú Arábiu za „ vyvrhnutý “ štát a naznačil, že bezuzdný tok amerických zbraní do tohto kráľovstva bude obmedzený, ak nie ukončený. Voličov tiež otvorene ubezpečil , že táto krajina „nebude kontrolovať svoje hodnoty pri predaji zbraní“.

Spočiatku Biden pozastavil obchody so zbraňami tejto krajine a dokonca pozastavil jeden predaj bômb. Žiaľ, do ôsmich mesiacov od jeho nástupu do funkcie sa predaj saudskému režimu obnovil.

Okrem toho tím Biden ponúkol zbrane množstvu ďalších represívnych režimov od Egypta a Nigérie až po Filipíny. Takéto predaje nápadne kontrastujú s prezidentovou mantrou o podpore „demokracií pred autokraciami“, ako aj s jeho rozumným impulzom dodať Ukrajine zbrane , aby sa mohla brániť proti brutálnej ruskej invázii.

Posledným prezidentom, ktorý sa pokúsil dostať utešené obchodovanie so zbraňami pod kontrolu, bol Jimmy Carter. V roku 1976 viedol kampaň za prezidenta na platforme čiastočne založenej na presadzovaní ľudských práv na celom svete a obmedzovaní obchodu so zbraňami.

na obdobie ako prezident skutočne pozastavil predaj represívnym režimom, zatiaľ čo v období studenej vojny sa zapojil do priamych rozhovorov so Sovietskym zväzom o znížení globálneho predaja zbraní. Výrečne hovoril aj o potrebe obmedziť obchod so smrťou a ničením.

Zbigniew Brzezinski, jeho tvrdý poradca pre národnú bezpečnosť, však vo svojej administratíve viedol kampaň proti prezidentovmu úsiliu a tvrdil, že predaj zbraní je príliš cenný ako nástroj vplyvu studenej vojny na to, aby bol obetovaný na oltár ľudských práv. A keď bol v roku 1978 zvrhnutý dlhoročný spojenec, iránsky šach a Sovietsky zväz napadol Afganistan v roku 1979, všetky reči o kontrole obchodu so zbraňami vyšli von.

The Biden Record: Prečo sa neobmedzovať?

Čo vysvetľuje premenu Joea Bidena z prezidenta, ktorý má v úmysle kontrolovať predaj zbraní, na bežného propagátora takýchto zbraní na celom svete?

Základnú príčinu možno nájsť v tom, že jeho administratíva dodržiava sériu zavádzajúcich predstáv o hodnote predaja zbraní. V nedávnej správe Napísal som pre Quincy Institute for Responsible Statecraft o prístupe USA k takémuto vývozu, plne som tieto pojmy rozviedol, vrátane pomoci pri stabilizácii kľúčových regiónov, odrádzaní protivníkov Washingtonu od zapájania sa do agresie, budovanie zmysluplných vojensko-vojenských vzťahov s súčasné alebo potenciálne partnerské krajiny, zvýšenie politického a diplomatického vplyvu tejto krajiny na celom svete a vytváranie pracovných miest tu v Spojených štátoch.

V prípade Saudskej Arábie bol Bidenov posun spojený s nebezpečnou predstavou, že potrebujeme posilniť údajne kľúčovú úlohu kráľovstva pri „zadržaní Iránu“ – politiku, ktorá len zvyšuje riziko vojny v regióne – a falošný sľub, že na oplátku Saudi by rozšírili svoju produkciu ropy, aby pomohli obmedziť rastúce ceny plynu tu doma.

Takéto vysvetlenia sú súčasťou všezahŕňajúceho presvedčenia vo Washingtone, že rozdávanie alebo predaj zbraní každého druhu zahraničným klientom je bezrizikový spôsob získania ešte väčšieho ekonomického, politického a strategického vplyvu na celom svete.

Pozitívni zástancovia obchodu so zbraňami dávajú vláde úlohu najväčšieho svetového obchodníka so zbraňami a ignorujú skutočnosť, že v príliš mnohých prípadoch sú riziká – od podnecovania konfliktov a zvyšovania domácich represií inde až po zaťahovanie Spojených štátov do zbytočných vojen – ďaleko. prevážia všetky možné výhody.

Sieň hanby pre klientov zbraní

Historicky aj v súčasnosti existuje množstvo príkladov toho, ako predaj zbraní v tejto krajine narobil viac škody ako úžitku, ale teraz si predstavme len štyri z nich – Saudskú Arábiu, Egypt, Nigériu a Filipíny.

Saudská Arábia

Saudská Arábia stála na čele desivého a katastrofálneho sedem a pol roka trvajúceho zásahu v Jemene, ktorý zabil tisíce ľudí nevyberanými leteckými útokmi na civilné ciele od nemocníc, úpravní vody a tovární až po trhoviská, svadby, a dokonca aj pohreb.

Celkovo tento konflikt spôsobil odhadom takmer 400 000 úmrtí, z veľkej časti v dôsledku saudskoarabskej leteckej a námornej blokády, ktorá bránila dovozu potravín, zdravotníckeho materiálu a paliva. Ohromujúca prítomnosť lietadiel, bômb, rakiet a iných zbraní dodaných Spojenými štátmi v tejto vojenskej kampani viedla mnohých Jemenčanov k tomu, aby to považovali za americkú vojnu proti ich krajine, čo vyvolalo nevôľu a potenciálne poškodilo budúce vzťahy v celom regióne.

Na rozdiel od Ukrajiny, kde Bidenova administratíva pomohla krajine brániť sa proti cudzej invázii poskytnutím zbraní a spravodajských informácií, v Jemene by mohla zajtra pomôcť zastaviť zabíjanie jednoducho odrezaním zbraní, náhradných dielov a pomocou pri údržbe zbraňových systémov. Takýto tlak by prinútil saudskoarabský režim, aby definitívne ukončil svoje ničivé letecké útoky a zničujúcu blokádu tejto krajiny, pričom by potenciálne podporil začatie rokovaní v dobrej viere s cieľom ukončiť tamojšiu vojnu.

Egypt

Pokiaľ ide o Egypt, Bidenova administratíva doteraz ponúkla zbrane za viac ako 6 miliárd dolárov  vrátane rakiet, helikoptér a dopravných lietadiel. To všetko smeruje k režimu Abdela Fattaha el-Sisiho, ktorý je všeobecne považovaný za najrepresívnejšieho vodcu v histórii tejto krajiny. Vláda el-Sisi zastrelila  demonštrantov na uliciach, zavrela tisíce politických väzňov a v severnej Sinajskej púšti viedla protipovstaleckú kampaň spálenej zeme , ktorá zabila nevinných civilistov a vyhnala tisíce ľudí z ich domovov.

Takéto systematické porušovanie ľudských práv nie je vyvážené ani „strategickými“ výhodami akéhokoľvek zjavného druhu. Prave naopak. Režim el-Sisi zaujal mnohé pozície  , ktoré sú v rozpore so záujmami Washingtonu.

Medzi ne patrí podpora Asadovho režimu v Sýrii, pomoc povstaleckým silám bojujúcim proti medzinárodne uznávanej vláde v Líbyi, podpora nedemokratických vojenských vodcov v Sudáne a budovanie vojenských väzieb s Ruskom prostredníctvom predaja zbraní, vojenských cvičení a bezpečnostnej dohody.

Zástupca Kongresu Tom Malinowski (D-NJ) zatĺkol domov pred niekoľkými rokmi povedal: „Výmenou za láskavosť, ktorú Egypt dostáva od Bieleho domu, pre nás v skutočnosti nič nerobia. Toto nie je situácia, keď vymieňame ľudské práva za niečo, čo podporuje národné záujmy USA. Egypt… neprispieva ničím k cieľom mieru a bezpečnosti… [americké transfery zbraní] neprispievajú absolútne nič k prospechu egyptskej ani našej bezpečnosti.“

Nigéria

Vlani v apríli Spojené štáty ponúkli Nigérii útočné helikoptéry v hodnote 997 miliónov dolárov , čo predstavuje poslednú fázu otepľovania vzťahov medzi oboma krajinami, ktorá sa začala začiatkom Trumpových rokov.

Nigérijská armáda sa však dopustila mučenia vo veľkom meradle, pričom sa zamerala na tisíce civilistov v prebiehajúcej kampani proti teroristickej skupine Boko Haram a jej miestnym odnožám. Ako uviedla organizácia Human Rights Watch, existuje „rozumný dôvod domnievať sa“, že nigérijské bezpečnostné sily spáchali zločiny proti ľudskosti.

Amnesty International uviedla, že v rokoch 2011 až 2020 zomrelo 10 000 civilistov v dôsledku extrémneho zanedbania vo väzniciach riadených nigérijskou armádou. A ďaleko od znižovania terorizmuTakéto správanie ešte viac destabilizovalo významné časti krajiny, vyvolalo odpor voči vláde a uľahčilo teroristickým skupinám nábor a pôsobenie.

Začiatkom tohto mesiaca sa bezpečnostná situácia v Nigérii natoľko zhoršila, že Bidenova administratíva nariadila rodinným príslušníkom amerických diplomatov, aby opustili Abuji, hlavné mesto, kvôli „zvýšenému riziku teroristického útoku“.

Filipíny

Presuny zbraní z USA na Filipíny vyvolávajú osobitné obavy. Spojené štáty dodali alebo ponúkli ručné zbrane, útočné helikoptéry a iné zbraňové systémy v hodnote miliárd dolárov režimu bývalého prezidenta Rodriga Duterteho, vláde, ktorá je známa vraždami a väznením tisícov civilistov, ako aj kľúčovými ľudskými právami a demokraciou. aktivistov pod zámienkou boja proti „ vojne proti drogám “. Predaj sa uskutočnil ako súčasť washingtonskej anti-čínskej stratégie zadržiavania, aj keď Filipíny v tomto smere ponúkajú malú hodnotu.

Uvidí sa, či nový prezident Ferdinand Marcos, Jr., Duterteho spojenec, ktorý sa ujal úradu v máji 2022, bude presadzovať inú politiku. Ako však nedávno zdôraznil analytik Centra pre medzinárodnú politiku John Edward Mariano , Amnesty International a ďalší nestranní analytici „predpovedajú pokračujúce porušovanie ľudských práv a demokratické spiatočníctvo“.

V reakcii na situáciu na Filipínach predstavila zástupkyňa Kongresu Susan Wild (D-PA) „ Filipínsky zákon o ľudských právach “, ktorý by prerušil vojenskú pomoc režimu, kým nepodnikne konkrétne kroky na zabránenie budúcemu porušovaniu ľudských práv.

Spoločnosti Cash In

Hoci humanitárne dôsledky predaja zbraní v USA môžu byť zničujúce, ak ste náhodou významným výrobcom zbraní ako Lockheed Martin, Boeing, Raytheon alebo General Dynamics, ekonomické výhody sú obrovské. Zbraňové systémy postavené len týmito štyrmi spoločnosťami figurovali vo viac ako polovici z veľkých ponúk zbraní v hodnote 100 miliárd dolárov uskutočnených od nástupu prezidenta Bidena do úradu.

Zatiaľ čo tieto firmy radšej vystupujú ako pasívni príjemcovia starostlivo premyslených vládnych politík, naďalej pracujú nadčas, aby uvoľnili obmedzenia na vývoz zbraní a rozšírili počet krajín oprávnených na takéto vybavenie a výcvik.

Na tento účel len tieto štyri obrovské firmy bežne darujú milióny dolárov kľúčovým členom Kongresu, pričom zamestnávajú 300 lobistov, z ktorých mnohí pochádzajú z radov Pentagonu, Kongresu a Rady národnej bezpečnosti. Keď sa títo generáli vo výslužbe, admiráli a iní úradníci dostanú na palubu, využívajú svoje vládne kontakty a vnútorné znalosti o procese predaja zbraní na ovplyvnenie vládnej politiky a praktík.

Mimoriadne ohavným a viditeľným príkladom toho bola snaha spoločnosti Raytheon tlačiť na Kongres a Trumpovu administratívu, aby schválili predaj presne navádzanej munície Saudom. Bývalý lobista Raytheonu, Charles Faulkner, pracoval na ministerstve zahraničných vecí, aby udržal saudskoarabský plynovod otvorený napriek bombardovaniu civilných cieľov v Jemene, a potom bývalý generálny riaditeľ Raytheonu, Thomas Kennedy, zašiel dokonca tak ďaleko, že priamo loboval v Senáte pre zahraničné vzťahy u predsedu senátora Roberta Menendeza o predaji zbraní Saudskej Arábie. (Bol odmietnutý.)

Ale najpozoruhodnejším lobistom pre Saudov bol, samozrejme, prezident Trump, ktorý ospravedlňoval  pokračovanie predaja zbraní do Rijádu po vražde amerického rezidenta, saudskoarabského novinára Jamala Khashoggi ho v roku 2018. takto:

„110 miliárd dolárov sa vynaloží na nákup vojenského vybavenia od spoločností Boeing, Lockheed Martin, Raytheon a mnohých ďalších veľkých amerických obranných dodávateľov. Ak hlúpo zrušíme tieto zmluvy, Rusko a Čína by boli obrovskými príjemcami – a veľmi šťastní, že by získali všetky tieto novoobjavené obchody. Bol by to pre nich úžasný darček priamo zo Spojených štátov!“

V skutočnosti ani Rusko, ani Čína nebudú v dohľadnej dobe schopné nahradiť USA ako primárneho dodávateľa zbraní pre Saudskú Arábiu. Kráľovstvo je tak závislé na americkom vybavení, že môže trvať desať alebo viac rokov, kým prebuduje svoju armádu na zbrane dodané iným národom.

V skutočnosti, ako je americký predaj zbraní Saudom expanzívny, táto suma 110 miliárd dolárov bola typickým prípadom Trumpovho preháňania. Skutočné tržby počas jeho funkčného obdobia boli menej ako jedna tretina z toho a pracovných miest spojených s týmito predajmi v USA bolo podobne oveľa menej,  ako tvrdil prezident Trump.

Číslo, ktoré rád hádzal – 500 000 – bolo najmenej 12-krát vyššie ako skutočné. Škody spôsobené zbraňami, ktoré jeho administratíva vrazila do Kongresu pre Saudskú Arábiu, sú však nevyčísliteľné a nemožno ich merať podľa dolárovej hodnoty žiadneho konkrétneho predaja.

Lobistická kampaň Raytheon bola výnimočná predovšetkým preto, že jej detaily sa stali verejne známymi. Rátajte však s jednou vecou: podobné snahy iných vojensko-priemyselných korporácií sa určite odohrávajú za zatvorenými dverami pravidelne. Jednou z podmienok na zníženie nebezpečných obchodov so zbraňami by muselo byť zníženie politickej moci veľkých spoločností vyrábajúcich zbrane.

Tlačenie späť proti americkej závislosti na predaji zbraní

 V roku 2019, podnietené akciami Saudskej Arábie od vojny v Jemene po vraždu Chášukdžího, obe komory Kongresu po prvýkrát odhlasovali konkrétnu dohodu – presne navádzané bomby v hodnote 1,5 miliardy dolárov pre Saudskú Arábiu a ďalších klientov z Blízkeho východu – len preto, aby ich kroky vetoval prezident Trump. Úspešné hlasovania o ukončení vojenskej podpory pre Saudskú Arábiu podľa rezolúcie o vojnových mocnostiach stihol podobný osud.

Nedávne rozhodnutie Saudskej Arábie postaviť sa na stranu Ruska pri znižovaní celosvetovej produkcie ropy oživilo takéto snahy Kongresu. Nová rezolúcia o vojnových silách v Jemene, ktorú spolufinancujú zástupcovia Pramila Jayapal (D-WA) a Peter DeFazio (D-OR), má v Snemovni viac ako 100 podporovateľov, zatiaľ čo paralelné opatrenie spolusponzorujú senátori Bernie Sanders (I-VT). ), Elizabeth Warren (D-MA) a Patrick Leahy (D-VT) bol navrhnutý do Senátu.

Medzitým predseda Výboru pre zahraničné vzťahy Senátu Robert Menendez (D-NJ) vyzval na pozastavenie väčšiny transferov zbraní saudskému režimu, zatiaľ čo senátor Richard Blumenthal (D-CT) a zástupca Ro Khanna (D-CA) žiadajú jednoročné pozastavenie predaja Saudskej Arábie ako páky, ktorá má túto krajinu prinútiť zvrátiť svoje rozhodnutie otepliť vzťahy s Ruskom a ukončiť svoju intervenciu v Jemene. Takéto snahy budú čeliť oveľa náročnejšej ceste v Kongrese kontrolovanom republikánmi, takže čas je rozhodujúci.

Úspech pri potlačení závislosti Washingtonu na predaji zbraní si bude prinajmenšom vyžadovať veľkú kampaň verejného vzdelávania. Príliš málo Američanov dokonca vie o úlohe svojho národa ako najväčšieho svetového obchodníka so zbraňami, tým menej o ničivom vplyve zbraní, ktoré preváža. Keď sa ich však pýtajú, väčšina Američanov je proti vyzbrojovaniu represívnych režimov, ako je Saudská Arábia, a považuje predaj zbraní za „riziko pre bezpečnosť USA“.

Kým však verejnosť lepšie nepochopí humanitárne a bezpečnostné dôsledky toho, čo vláda robí v našom mene, v spojení so spoločným tlakom na Bidenovu administratívu, štát národnej bezpečnosti a výrobcov zbraní, obchod so zbraňami bude pravdepodobne pokračovať. plnou rýchlosťou vpred. Ak áno, tieto spoločnosti zostanú v zbrojnom nebi, zatiaľ čo toľko ľudí na tejto planéte sa ocitne v pekle na zemi.

William D. Hartung

O autorovi: William D. Hartung , pravidelný člen TomDispatch , je vedúcim výskumným pracovníkom v Quincy Institute for Responsible Statecraft a naposledy autorom knihy „ Promoting Stability or Fueling Conflict? — Vplyv predaja zbraní USA na národnú a globálnu bezpečnosť “ (Inštitút Quincy, október 2022).

Pôvodný zdroj tohto článku je TomDispatch.com/SKsprávy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: