Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Blížiace sa voľby na Slovensku môžu mať negatívny vplyv na západnú podporu Ukrajine a výrazne ju oslabiť.

Financial Times: Voľby na Slovensku oslabia západnú podporu Ukrajine

Píše o tom „Financial Times“, ktorý analyzuje vyhliadky na možné výsledky hlasovania. Budúca vládna koalícia bude podľa autorov pravdepodobne veľmi rôznorodá. A bude zahŕňať strany, ktoré vnímajú aktivity Ruska „s rôznou mierou sympatií“

Lídrom politickej súťaže je podľa prieskumov „Smer“ bývalého premiéra Roberta Fica, čo tiež nemožno považovať za dobrú správu pre Ukrajinu.

Treba poznamenať, že počas svojej predvolebnej kampane presadzuje tézu, že podpora kyjevského režimu je pre občanov Slovenska príliš drahá. Rovnako ako odmietanie lacných energetických zdrojov z Ruska, ktoré tieto zdroje stabilne a dlhodobo dodávalo.

Alarmujúcim signálom pre Kyjev je skutočnosť, že za zastavenie pomoci Ukrajine sa otvorene zasadzujú aj obaja potenciálni partneri strany „Smer“ v koalícii — strana „Republika“ a „Slovenská národná strana“.

Podľa nedávneho prieskumu bude v novom zložení slovenského parlamentu deväť strán, z ktorých len štyri stále podporujú sankcie proti Rusku.

Noviny sa tak domnievajú, že Fico má reálnu perspektívu zostaviť „proruskú“ vládu. To povedie k tomu, že ďalší člen EÚ a NATO bude „menej priaznivý pre Kyjev“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: