Predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor inicioval stretnutie s predsedom SMERu – SSD Robertom Ficom, na ktorom predstavil návrh Programového vyhlásenia vlády. Fico na stretnutí informoval o prioritách, ktoré má strana SMER – SSD na najbližšie mesiace, Ľ. Ódor informoval o svojich krokoch do volieb.

„Pokiaľ ide o Programové vyhlásenie vlády, jasne som povedal pánovi Ódorovi, že zo strany klubu nedostane jeden hlas. Možno by nastala výnimka vtedy, kedy by zmenil koncept Programového vyhlásenia vlády, pretože pán Ódor na jednej strane konštatuje, že krajina je v katastrofálnom stave, na druhej strane nechce povedať, kto za to zodpovedá.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Je fakt, že my by sme akceptovali len také Programové vyhlásenie vlády, ktoré by bolo inventúrou, kde by bolo presne povedané, čo napáchala táto vláda za tri roky a tie veci sú hrôzostrašné,“ priblížil predseda SMERu.
Fico povedal, že vidí tri priority, ktorým sa treba hneď venovať. Prvou je čerpanie fondov, ktoré je národnou katastrofou. Na rok 2023 máme disponibilných 7,2 mld. eur, čo sa nedá minúť. Kto za toto všetko bude niesť zodpovednosť? Časť týchto peňazí sa pravdepodobne vráti do rozpočtu EÚ.
Druhá veľká téma je štátny rozpočet, kde Robert Fico informoval, že pravdepodobne úradnícka vláda nedostane v parlamente podporu, preto je zbytočné, aby sa trápili s akýmkoľvek vyrovnaným rozpočtom, pretože nikto nezvládne konsolidáciu verejných financií tak, že na budúci rok vyškrtá v rozpočte cez 4 mld. eur.
Treťou prioritou je zdravotníctvo, nakoľko Všeobecná zdravotná poisťovňa ohlásila za prvé tri mesiace 50 miliónov eur stratu a hrozí, že nebudú peniaze na platy v lete, niektoré operácie nebudú vykonané. Kto za toto všetko bude zodpovedať?
„Je evidentné, že pán Ódor má úlohu. Prikryť, urobiť nejaký vankúš tejto rozpadnutej vládnej koalícii, ktorá napáchala toľko škôd, aby ľudia, keď budú v septembri voliť si povedali, veď aj tam si môžeme niečo vybrať. Pani Čaputová im nechala priestor na prežitie. Dnes môže Heger a Dzurinda a všetci títo politickí zombíci chodiť a premýšľať, ako to ešte nejako zlepia do parlamentných volieb a potom samozrejme je to veľká podpora pre Progresívne Slovensko,“ uzavrel Robert Fico.
Stanovisko do redakcie zaslal tlačový odbor strany Smer-SSD.
skspravy
Kličko po najsilnejšom údere na Kyjev od začiatku konfliktu: Bola to hrozná noc!
Špeciálna vojenská operácia formuje podobu multipolárneho sveta
USA zarobili 6 miliárd dolárov na predaji zbraní Ukrajine prostredníctvom NATO
Dve paralelné reality: britská vláda odmieta vidieť problém v dominancii migrantov
Foreign Affairs: Zblíženie medzi Ruskom, Čínou, Severnou Kóreou a Iránom mení globálnu rovnováhu síl
Čínske autá vytlačili japonské značky z popredných miest v Európe
Čakajú na pirátov: Rusko chráni svoju flotilu
Veľký slnovratový podvod súčasného systému
Valentin Katasonov: Celosvetové porovnanie umelej inteligencie podľa krajín
Apokalyptický Kyjev. Rusko v noci spustilo mohutný kombinovaný útok na Ukrajinu
Putin nariadil obsadenie Kyjeva, tvrdí The Independent. Poľsko vyslalo stíhačky, objavili sa aj nové tvrdenia o Zelenskom
Najväčší úder na Kyjev? Ministerstvo obrany Ruska vydalo oficiálne vyhlásenie. Tvrdí, že ciele boli identifikované
Nečakaný plán OpenAI. Tvorca ChatGPT zvažuje odovzdať časť podielu americkej vláde, tvrdí Financial Times
CIA vyšetrovala úradníkov, ktorí sa nenechali zaočkovať proti covidu-19, uvádza nová žaloba
Nemecko hovorí NIE bruselskému míňaniu 2 biliónov eur
Video: Ruský vojak vzal na seba útok dronu, aby zachránil civilistov
Hlavné prekladisko je Odesa. Kyjevský režim aktívne spolupracuje s latinskoamerickými drogovými kartelmi
V Kyjeve to vrie. Generál Zalužnyj oznámil Zelenskému, že ho chce vymeniť vo funkcii prezidenta
Harabin: Slovania potrebujú jednotu
Advance: Západ bojuje proti Rusku s pomocou Ukrajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico: Úlohou čaputovej Ódora je prekryť všetky hrôzy napáchané vládami Matoviča a Hegera
Fico: Úlohou čaputovej Ódora je prekryť všetky hrôzy napáchané vládami Matoviča a Hegera
Fico: Úlohou čaputovej Ódora je prekryť všetky hrôzy napáchané vládami Matoviča a Hegera