Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Fico sa rozhodol prerušiť komunikáciu s Markízou a triom – Denník N, SME & portál Aktuality pre ich nepriateľskú propagandu a neobjektívne informovanie občanov Slovenska.

Na Úrad vlády však môžu chodiť naďalej. Ministerský predseda Robert Fico (Smer-SSD) minulý týždeň informoval o rozhodnutí preveriť povolenie vstupu pre TV Markíza, Denník N, SME a portál Aktuality na Úrad vlády SR za ich otvorené nepriateľstvo, pre robenie politiky namiesto žurnalistiky a za neobjektívne informovanie slovenskej verejnosti.

Dnes sa rozhodol, že on ako premiér týmto médiám nebude viac poskytovať rozhovory ani vyjadrenia.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Premiér Robert Fico (Smer-SSD) prerušuje komunikáciu s vybranými médiami, pokiaľ si nezačnú plniť zákonnú povinnosť. Ide o TV Markíza, Denník N, denník SME a webový portál Aktuality.

„TV Markíza, Denník N, denník SME a webový portál Aktuality od prvých hodín vzniku vlády SR povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci, osobitne vlády SR a jej predsedu, neplnia,“ uviedol Tlačový odbor Úradu vlády SR.

Fico podľa vlastných slov rešpektuje, že orgány verejnej moci majú podľa príslušných právnych predpisov povinnosť poskytovať médiám informácie o svojej činnosti. Poukázal pri tom na to, že účelom tejto povinnosti je garantovať pravdivé, všestranné a včasné informovanie verejnosti.

Dotknuté médiá podľa neho od prvých hodín vzniku nového kabinetu neplnia povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci.

„TV Markíza, Denník N, denník SME a webový portál Aktuality od prvých hodín vzniku vlády SR povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci, osobitne vlády SR a jej predsedu, neplnia. Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií,“ uviedol Fico.

Predseda vlády predtým vydal pokyn na preverenie prístupu týchto médií na úrad vlády a ich novinárov dovtedy nazval „neželanými hosťami“. 

Dnes však redakcie spomínaných médií podľa Denníka N na Úrad vlády SR pustili.

„Zdá sa, že Robert Fico chápe, ako zle by vyzeralo, ak by nepustil novinárov televízie Markíza, Denníka N, SME a Aktualít na úrad vlády. Preto svoje hrozby zjemnil a teraz iba hovorí, že s novinármi z týchto redakcií nebude komunikovať,“ reagoval jeden zo šéfredaktorov dezinfomačných tzv. červených denníčkov Matúš Kostolný s konštatovaním, že jeho Denníku N Fico neodpovedá už roky.

„Zmena však je, že to premiér vyhlásil ako jeho oficiálne stanovisko. Nie je to len otázka jeho dobrej či zlej nálady, je to premiérske rozhodnutie,“ uviedol Kostolný a vyjadril presvedčenie, že premiér porušuje zákon, lebo ten mu prikazuje, aby informoval všetky médiá.

„Aj čitatelia Denníka N majú právo na informácie a Robert Fico im ich chce odoprieť,“ doplnil Kostolný s tým, že „Fico sa zľakol a nezavrel nám dvere pred nosom. Nezavrie nám ani ústa.“

Pred budovou sa v pondelok ráno zhromaždili niektorí študenti žurnalistiky, aby vyjadrili nesúhlas s postojom premiéra Roberta Fica k vybraným médiám, ktoré nazýva „nepriateľské“.

https://youtube.com/watch?v=w84VGCAohB0

Blaha: Kde ste boli, decká, keď tu vypínali opozičné médiá?!

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD) komentoval protest študentov vo svojom príspevku na Telegrame.

Zdroj: info.sk / spravy.rtvs.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: