Slovanské Noviny

4. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Premiér Robert Fico (Smer-SD) požiadal príslušných ministrov, aby trvali na plánovaných termínoch prijatia legislatívy, ktorá umožní skrátenie stavebného konania na Slovensku.

Ide napríklad o zákon o strategických investíciách, o verejnom obstarávaní či posudzovaní vplyvov na životné prostredie. Premiér to povedal na spoločnom videu so zástupcami Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR zverejnenom na sociálnej sieti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Opozícia s mimovládkami tiahnu proti Slovensku

Chceme, aby do 31. maca bol prijatý zákon, ktorý sa týka stavebného konania,“ povedal Fico. Zákon je podľa premiéra dôležitý nielen pre odklad účinnosti stavebnej legislatívy o rok, ale zároveň pre zjednodušenie stavebných povolení.

Rozostavanie Slovenska

Dôležitý je podľa Fica zákon o strategických investíciách, ktorý by mal nadobudnúť účinnosť do začiatku apríla, ale aj novely zákonov o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a verejnom obstarávaní. „Veľmi by som privítal, keby to celé prebehlo do 1. júla, odkedy by zákon mohol platiť,“ povedal Fico k legislatíve verejného obstarávania.

Fico vyzval ministrov

Premiér vyzval ministrov, aby pri týchto zákonoch trvali na termínoch, ktoré sú nastavené, no aby zároveň aj vypočuli relevantné pripomienky k týmto normám. Fico sa nevyhol ani kritike časti opozície, ktorá podľa neho chce deštrukciu v štáte a na občanoch jej vôbec nezáleží. „V atmosfére hrozby ekonomickej recesie veľkých európskych krajín je najdôležitejšou úlohou vlády efektívna podpora ekonomického rastu. Tu opozícia neponúkne žiadne riešenia, pretože ich ani nemá,“ uviedol premiér.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d