Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Feťáci rozhodujúci o osude sveta: V Bielom dome sa v blízkosti pracovne prezidenta Joea Bidena našiel kokaín. Trump sa pýta, kde sú záznamy z bezpečnostných kamier

Látka sa našla na prízemí západného krídla, kde sa nachádza Oválna pracovňa a pracovné priestory pre prezidentský štáb a asistentov.

Americká tajná služba začala vyšetrovať prípad, ktorý zahŕňal incident z Bieleho domu, kde sídli prezident Joe Biden. Ukázalo sa totiž, že v priestoroch tejto budovy sa 3. júla našli stopy kokaínu. Ako informoval portál Unilad, tento objav viedol k evakuácii Bieleho domu, pričom americký prezident sa v tom čase v budove nenachádzal.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Incident sa odohral v nedeľu 2. júla 2023 vo večerných hodinách. Do Bieleho domu bol v tom čase privolaný hasičský zbor, ktorý dostal správu o zvláštnej bielej látke nájdenej v budove. Prvotná analýza prášku pritom ukázala, že ide o kokaín, čo nakoniec potvrdil aj presnejší laboratórny výskum. Kvôli tomuto objavu bolo potrebné evakuovať všetkých ľudí von z Bieleho domu.

Látka sa našla na prízemí západného krídla, kde sa nachádza Oválna pracovňa a pracovné priestory pre prezidentský štáb a asistentov. Jeden z vysokopostavených predstaviteľov činných v trestnom konaní povedal pre portál CBS News, že prášok sa našiel vo vrecku v sklade, ktorý pravidelne používajú zamestnanci a návštevníci na uloženie svojich mobilných telefónov.

Tlačová tajomníčka Karine Jean-Pierre uviedla, že prezident Joe Biden, ktorý bol v tom čase s rodinou vo svojom víkendovom sídle v Camp Davide v Marylande, bol o incidente informovaný. 80-ročný Biden pritom požaduje, aby tajná služba vyšetrila, ako sa látka dostala do Bieleho domu.

Jean-Pierre dodala, že miesto, kde sa prášok našiel, patrí medzi frekventované časti budovy.

„Pokiaľ ide o návštevníkov západného krídla, prichádzajú z mnohých dôvodov. Chodia sem aj zájazdy, ktoré sa konajú na akademickej pôde,“ povedala s tvrdením, že tieto prehliadky sa realizovali v piatok, sobotu a nedeľu. „Prezident sa domnieva, že je veľmi dôležité dostať sa k podstate veci. Sme presvedčení, že tajná služba nájde vinníka,“ dodala.

Trump: Kde sú BEZPEČNOSTNÉ ZÁZNAMY Bieleho domu?

Na správy o náleze kokaínu v Bielom dome reagoval aj bývalý prezident USA Donald Trump, ktorý súčasnému šéfovi Bieleho domu Joeovi Bidenovi a jeho rodine adresoval niekoľko ostrých slov.

„Kde sú BEZPEČNOSTNÉ ZÁZNAMY Bieleho domu… ktoré rýchlo ukážu, odkiaľ sa kokaín v Bielom dome vzal??? Odpoveď už poznajú, ale sa im nepáči!,“ uviedol Trump v príspevku na Truth Social 6. júla.

„Naozaj niekto verí, že KOKAÍN nájdený v západnom krídle Bieleho domu, v tesnej blízkosti Oválnej pracovne, je pre potreby niekoho iného ako Huntera [a] Joea Bidena?“ pokračoval Trump v ďalšom poste. „Ale pozor, Fake News médiá čoskoro začnú tvrdiť, že nájdené množstvo bolo ‚veľmi malé‘, [a] v skutočnosti to nebol KOKAÍN, ale skôr obyčajný rozomletý aspirín, [a] správa vyprchá.“

Americká tajná služba (USSS), ktorá má okrem iného na starosti ochranu Bieleho domu, nález potvrdila.

Správa vyvolala špekulácie o možnom spojení s Hunterom Bidenom, pretože prezidentov syn je známy tým, že drogy užíval. Vo svojej knihe „Beautiful Things“ Hunter priznáva, že bol niekoľko rokov závislý na cracku.

Niekoľko fotografií z Hunterovho notebooku, ktoré boli zverejnené pred niekoľkými týždňami v denníku NY Post s odvolaním sa na bidenlaptopmedia.com, ho ukazovalo v rôznom štádiu vyzlečenia a s pomôckami na aplikovanie drog.

Anthony Guglielmi, šéf komunikácie USSS, v rozhovore pre The Epoch Times 5. júla uviedol, že agentúra neidentifikovala osobu, ktorá by mohla do budovy priniesť kokaín.

Droga bola nájdená v oblasti uzavretej pre verejnosť, v oblasti, kde hostia, médiá, zamestnanci a ďalšie osoby absolvujú bezpečnostné kontroly pre vstup do Západného krídla.

„Touto oblasťou prechádza mnoho osôb. Je to otvorená oblasť pre osoby, ktoré majú oprávnenie byť v Západnom krídle,“ povedal. V čase nálezu kokaínu bol prezident Biden s rodinou v Camp Davide, letnom sídle prezidentov USA.

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová tiež v stredu potvrdila, že „prezident a prvá dáma ani ich rodina tu tento víkend neboli. Odišli v piatok a vrátili sa až včera“.

Biely dom odmietol oznámiť, či chce stíhať osobu, ktorá kokaín do budovy priniesla. Jean-Pierre odpovedala, že sa „nebude púšťať do hypotetických úvah“, keď túto otázku vzniesol jeden z reportérov.

Republikánsky senátor Tom Cotton, ktorý je členom spravodajského i justičného výboru, tlačí na USSS, aby ohľadne vyšetrovania tejto záležitosti oznámila viac podrobností.

Zdroj: azet.sk / epochtimes.cz / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d