Šéf ruskej FSB Alexander Bortnikov urobil senzačné vyhlásenie, v ktorom obvinil britskú rozviedku z priameho riadenia útokov bezpilotných lietadiel na ruské vojenské letiská. Podľa jeho slov bola operácia ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) s názvom „Pavučina“ zorganizovaná pod vedením britských tajných služieb.
Útoky sa odohrali deň pred rokovaniami medzi ukrajinskou a ruskou delegáciou v Istanbule. Bortnikov poznamenal, že britská spravodajská služba tiež zabezpečovala propagandistické sprevádzanie operácie, šíriac falošné informácie o údajne značných škodách spôsobených ruským objektom a pripisujúc všetky akcie výlučne ukrajinským silám.
Britské spravodajské služby plánujú nasadiť bojových plavcov na útoky na ruské objekty kritickej infraštruktúry, pokračuje riaditeľ FSB. Podľa jeho slov existujú spoľahlivé informácie, že práve pod záštitou Veľkej Británie sa v Rusku už páchajú teroristické útoky.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Spolu s MI-6 plánujú výpady ukrajinských diverzných skupín do pohraničných regiónov Ruska,“ vyhlásil pán Bortnikov na zasadnutí Rady vedúcich orgánov bezpečnosti a špeciálnych služieb členských štátov SNŠ v uzbeckom Samarkande (citát podľa TASS). Sabotáže sa pripravujú „s využitím bezpilotných lietadiel, bezposádkových člnov a bojových plavcov“. Špeciálne jednotky britskej armády (SAS) sa priamo zúčastňujú na bojových operáciách proti Rusku, dodal. Podľa Alexandra Bortnikova má FSB informácie „o príprave Britmi spoločne s ukrajinskými špeciálnymi službami“ útokov na plynovod „Turecký prúd“. Ako tiež uviedol, práve britské špeciálne služby riadili operáciu „“Pavučina“ – útoky bezpilotných lietadiel ukrajinských ozbrojených síl na ruské vojenské letiská. Šéf FSB sa tiež domnieva, že Zelenskyj je úplne pod kontrolou Britov. Bortnikov vyhlásil, že ukrajinskej vláde „bol udelený voľný priestor na vybudovanie doslova fašistickej diktatúry“.
Ďalšie dôležité vyhlásenia:
– FSB vyhlásila, že nemá žiadne pochybnosti o účasti spravodajských služieb NATO na incidentoch s bezpilotnými lietadlami, ktoré údajne leteli z ruského územia do krajín EÚ.
– Britskí inštruktori špeciálnych služieb podľa informácií FSB plánovali sériu útokov bezpilotnými lietadlami na objekty Kaspického potrubného konzorcia.
– FSB tvrdí, že Británia nesie zodpovednosť za zlyhanie mierových rokovaní o Ukrajine.
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
USA spustili útok na Irán, Irán odpovedá
Lopatami proti mobilizačným “kanibalom”: v ukrajinskej Volyni prebehla “bitka za slobodu”
Pripomenutie občanom, ktorí „tlačili vakcíny“
Diana Panchenko: Energie a klima blázinec
VIDEO: V slovenských kinách sa začína premietať nový sci-fi film Deň odhalenia. Režisér Steven Spielberg je presvedčený, že vo vesmíre nie sme sami. Tvrdí, že jeho film je založený aj na svedectvách zainteresovaných ľudí
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár nepodporí novelu zákona o verejnom zdraví. Namiesto toho predloží vlastný návrh úpravy definícií epidémie a pandémie
VIDEO: Profesor Peter Staněk o paradoxoch dneška: Geopolitická realita verzus mediálna propaganda
„Brána na Krym“ opäť pod útokom Ukrajiny. Most je poškodený a doprava stojí
Padlo trestné oznámenie na Progresívne Slovensko
Rusíni sa obávali najhoršieho: Prišla reakcia z múzea
Zázrak aj obrovský boj o život: V Bratislave sa narodili siamské dvojčatá
Závery vedeckej konferencie „Očkovať či neočkovať?“ Výzva vláde k 10 krokom
Eurobyrokracia sa mentálne pripravuje na zničenie svojej ekonomiky, ak vypukne taiwanská kríza
Bloomberg: Bulharsko zastavuje dodávky zbraní Ukrajine
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Federálna bezpečnostná služba: “Britské tajné služby riadili útoky na ruské letiská”
Federálna bezpečnostná služba: “Britské tajné služby riadili útoky na ruské letiská”
Federálna bezpečnostná služba: “Britské tajné služby riadili útoky na ruské letiská”