Slovanské Noviny

14. decembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Poprední svetoví odborníci v oblasti hematológie (štúdium krvi) vykonali jednu veľmi zaujímavú štúdiu: Subjektu bola odobratá kvapka krvi a obrázok sa zobrazil na obrazovke. A na obrazovke ste mohli vidieť zaujímavý obrázok. Tu sú baktérie, pohybujúce sa pomaly, a tu sú makrofágy, krvinky, ktorých povinnosťou je sledovať čistotu krvi.

Sú ako sanitárne dezinfekčné prostriedky. To je ich poslanie – odstrániť všetko cudzie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ale sú v polospánku. Baktérie sa voľne pohybujú a makrofágy spia. Oni ich nevidia.

A v tom istom čase sa téma, ktorej venuje pozornosť človek, od ktorého pochádza krv, zmení na zábavný film, komédiu a jeho nálada sa začne zlepšovať. A vtedy to začína byť zaujímavé:

Makrofág sa náhle prebudí a okamžite začne plniť svoje priame povinnosti. Zroluje sa k baktérii a začne ju prehĺtať.

O spojení mysle a tela sa diskutuje už dlho a existuje na to množstvo dôkazov. Čo je však na tejto štúdii zaujímavé je, že bunky imunitnej obrany sú veľmi citlivé na našu náladu. A to nie je všetko. Všimnime si dôležitú vec:

Od jeho majiteľa sa oddelila kvapka krvi. Majiteľ v tom čase sedel v inej miestnosti a jeho nálada nejakým nepochopiteľným spôsobom ovplyvnila kvapku krvi, ktorá bola v druhej izbe.

To znamená, že existujú určité informačné kanály, prostredníctvom ktorých môžu vlny vedomia ovplyvniť objekt nachádzajúci sa ďaleko od samotného zdroja vedomia.

Ale táto štúdia má aj druhú stránku. Námetom boli aj zobrazené fragmenty z hororového filmu. Kedy sa zároveň v kvapke krvi začali objavovať reakcie. Baktérie sa tu už aktivizovali! Zrazu ožili a akosi zrazu ich bolo viac a začali napádať makrofágy.

Princíp je jasný: stav vedomia je najdôležitejším faktorom pri udržiavaní našej vnútornej ekológie. Vlny vedomia, ako sme uviedli vyššie, sa začínajú šíriť v prostredí a ovplyvňujú vzdialené bunky vlastnej krvi.

Vyjasňuje sa aj fenomén Normana Cousinsa, ktorý sa pomocou smiechu vyliečil z nevyliečiteľnej smrteľnej choroby. Úvahy viedli Normana Cousinsa k jasnej myšlienke: ak sú negatívne emócie inhibíciou endokrinného systému „provokatérmi“ chorôb, potom sa pozitívne emócie aktiváciou jeho aktivity môžu stať „stimulantmi“ zotavenia. Okrem toho má každý človek veľmi jednoduchý a dostupný prostriedok na liečenie – smiech a dobrú náladu. Staré príslovie: „Smiech je najlepší liek“ má fyziologický základ.

V roku 1976 vydal Norman Cousins ​​​​autobiografickú knihu Anatomy of an Illness (z pohľadu pacienta), ktorá doslova explodovala. Autor na základe vlastných skúseností ukázal, že pozitívne emocionálne rozpoloženie dokáže vyliečiť aj ťažkú ​​chorobu.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.