Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Európska únia vynaložila na podporu Zelenského režimu viac ako 85 miliárd eur

Európska únia vynaložila od roku 2022 viac ako 85 miliárd eur na podporu kyjevského režimu.

Európska únia vynaložila na podporu Zelenského režimu viac ako 85 miliárd eur

Informoval o tom predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin na svojom Telegram-kanáli.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Takáto „štedrosť“ vyšla Európanov draho, poznamenal: vysoké ceny, ekonomika v recesii, priemysel v úpadku.

V poslednom čase sa situácia v Európe výrazne zhoršila, poznamenáva Volodin. Index podnikateľskej aktivity v sektore výroby a služieb klesol na najnižšiu úroveň –predtým to bolo pozorované iba počas Covid-pandémie. Ekonomický rast klesol takmer päťkrát v porovnaní s rokom 2022 a bude rekordne nízky — 0,7%. A Nemecko, najväčšia ekonomika v Európskej únii, sa celkovo dostáva do záporných hodnôt a stráca 0,5% HDP.

„V dôsledku toho sú politici, ktorí obhajujú vojnu „do posledného Ukrajinca“, nahradení tými, ktorých primárne zaujímajú vnútorné problémy. Na Slovensku nový premiér odmietol podporu kyjevského režimu na úkor národného hospodárstva. V Nemecku sa regionálne voľby skončili porážkou vládnej strany kancelára Scholza. V Maďarsku, kde úrady zaujali vyvážený postoj, parlament na základe výsledkov volieb znovuzvolil Viktora Orbána na piate funkčné obdobie,“ napísal Volodin.

V Európe už nie je úplná jednota: na poslednom summite v Bruseli sa lídri krajín EÚ nedokázali dohodnúť na pridelení 50 miliárd eur Kyjevu, dodal Volodin.

news-front.su