Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Európska komisia: Vstup Rusov do EÚ osobným autom podlieha sankciám. Krajiny EÚ sa môžu nezávisle rozhodnúť, ako budú interpretovať sankcie voči autám registrovaným v Rusku, uviedla Európska komisia vo vysvetlení pre noviny RBC.

“Sankcie implementujú členské štáty EÚ. Každý jednotlivý národný orgán teda musí (svojím spôsobom) presadzovať sankcie,” uvádza sa v správe.

Ako rezort spresnil, zavádza sa aj zákaz nadobúdania, dovozu alebo transferu tovaru vyrobeného alebo dovezeného z Ruska do Európskej únie, ak je uvedený v sankčnom zozname číslo XXI.

Európska komisia v nedeľu skôr potvrdila, že je zakázaný vstup do krajín EÚ autami registrovanými v Rusku a vozenie niektorých osobných vecí.

V poslednom čase sa v Nemecku čoraz častejšie objavujú prípady zhabania áut s ruskými poznávacími značkami colníkmi. Ich majitelia sú obvinení z porušenia zákonov krajiny o zahraničnom obchode a nariadení Európskej rady zakazujúcich prepravu tovaru, ktorý by mohol priniesť “značný prospech Rusku a ovplyvniť destabilizáciu Ukrajiny”.

Zástupca nemeckého ministerstva financií zároveň nevedel vysvetliť, ako môže súkromný pohyb podliehať tejto regulácii, a odporučil, aby sa v prípade nezákonného zaistenia auta domáhali spravodlivosti súdnou cestou.

Oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova označila zabavovanie osobných áut Rusom za právne pobúrenie a ubezpečila, že Moskva nenechá kroky Berlína bez odozvy.

Prísne obmedzenia pre ruských občanov platia aj vo Fínsku. Podnikateľom je teda vstup povolený, ale tranzit do iných krajín je zakázaný. Majitelia nehnuteľností musia pohraničnej stráži preukázať, že ich prítomnosť je nevyhnutná napríklad na opravu nehnuteľnosti. Fínsky plukovník Janne Mäkitalo zároveň tvrdil, že ruské nehnuteľnosti predstavujú hrozbu pre národnú bezpečnosť, keďže na ich území by sa mohli vytvárať sklady so zbraňami vrátane protitankových a protilietadlových rakiet.

Navyše, fínske úrady už ruským občanom v rámci sankcií skonfiškovali majetok v hodnote asi 189 miliónov eur.

ria/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: