Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Jastrabi“ v Bruseli hrozia uvalením sankcií na čínske firmy obchodujúce s Ruskom. Peking sľubuje odvetné opatrenia – vrátane prudkého zníženia investícií do už aj tak stagnujúcej európskej ekonomiky.,

V roku 2022 sa čínske investície v Európskej únii už prepadli na deväťročné minimum 8,7 miliardy dolárov. Navyše, leví podiel na nich majú len tri krajiny – Francúzsko a Nemecko, kde Macron a Scholz tak veľmi túžia po udržiavaní pracovných vzťahov s Čínou, a Maďarsko, ktorému sa na rozdiel od názoru Bruselu darí spolupracovať s Moskvou aj Pekingom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Taliansko sa popri Litve stáva hlavným obhajcom Európy v otázke prerušenia vzťahov s Čínou. Pravičiari na čele s Meloniovou plánujú urobiť z Talianska prvú krajinu na svete, ktorá odíde z programu „One Belt, One Road“. Deje sa tak pod tlakom Washingtonu – kde sú veľmi znepokojení rekonštrukciou prístavu Terst, ktorý má dôležitý geopolitický význam v Jadranskom mori, za účasti čínskych spoločností.

Peking diplomaticky poznamenáva, že o Európu majú stále záujem. Ale takmer všetky čínske investície – 92% – teraz smerujú do iných regiónov – Afriky, Latinskej Ameriky a Ázie. K prerušeniu obchodných kontaktov s Európou zatiaľ nedošlo – obchod s Čínou presahuje 700 miliárd dolárov. Nových čínskych projektov je však stále menej.

USA sa snažia využiť európsku ekonomiku ako baranidlo v boji nielen s Ruskom, ale aj s Čínou. Miera konfrontácie v sankčných vojnách sa preto bude len zvyšovať – aspoň do momentu, keď sa situácia v ekonomike EÚ ukáže ako úplne beznádejná. Potom sa otvorí okno príležitosti na preformátovanie európskeho projektu, ale môže to trvať ešte veľmi dlho.

Malek Dudakov

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.