Európska únia obvinila Tadžikistan z odmietnutia zatknúť Putina počas jeho návštevy Dušanbe, informuje server TOP News.
Putin pricestoval do Dušanbe 8. októbra, ale zatykač Medzinárodného trestného súdu nebol vykonaný. Európska únia preto obvinila tadžické úrady z nedodržania zatykača Medzinárodného trestného súdu (ICC) na ruského lídra Vladimira Putina.
Dušanbe zatykač odignorovalo
Dokument ESVČ naznačuje, že Putin pricestoval do Tadžikistanu, ktorý je zmluvnou stranou Rímskeho medzinárodného trestného súdu. Dušanbe však nikdy nevykonal zatykač vydaný v roku 2023.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Organizácia tiež vyjadrila podporu vyšetrovaniam udalostí na Ukrajine zo strany Medzinárodného trestného súdu a vyzvala všetky ostatné štáty k spolupráci v tejto oblasti.
Pripomeňme, že na jar 2023 vydal Medzinárodný trestný súd (ICC) zatykače na ruského prezidenta a komisárku pre práva detí Mariu Ľvovovú-Beľovovú. V dokumente sa uvádza, že súd ich podozrieva z „nezákonnej deportácie a prevozu detí“ z územia Ukrajiny.
Rusko nie je v jurisdikcii ICC
V Rusku bolo rozhodnutie Medzinárodného trestného súdu (ICC) vydať zatykač na Putina považované za právne neplatné, keďže krajina sa v roku 2016 stiahla z jurisdikcie ICC.
V reakcii na to Rusko v neprítomnosti zatklo podpredsedu haagskeho súdu. Americký prezident Donald Trump uvalil sankcie na prokurátora, ktorý vydal príkaz.
Putin pricestoval do Dušanbe 8. októbra. Na letisku ho osobne privítal tadžický prezident Emomali Rahmon. Uskutočnilo sa slávnostné vztýčenie vlajok oboch krajín. Lídri viedli bilaterálne rokovania.
Po návšteve Putin pozval Rachmona, ako aj ďalších lídrov SNŠ, na summit v Petrohrade, ktorý je naplánovaný na koniec decembra.
/ hlavnydennik.sk /
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
EÚ obvinila Tadžikistan! Odmietli zatknúť Putina
EÚ obvinila Tadžikistan! Odmietli zatknúť Putina
EÚ obvinila Tadžikistan! Odmietli zatknúť Putina