Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Odtiaľ podľa Rusov NATO organizovalo ukrajinské útoky proti lodiam ruskej Čiernomorskej flotily
Rusi zasadili zdrvujúci úder proti Ukrajincom v Odese, keď cez noc zničili najväčšie centrum elektronického sledovania a zhromažďovania spravodajských informácií ukrajinskej armády „Oviopol 2“, ktoré prevádzkovali dôstojníci NATO.

Spolu s centrom zničili aj VERA-NG, jeden z najmodernejších ukrajinských radarov, ktorý detekuje, lokalizuje, monitoruje a sleduje vzdušné, pozemné a námorné ciele.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Stredisko na zhromažďovanie spravodajských informácií bolo úplne odovzdané personálu NATO.

Odtiaľ dôstojníci NATO podľa Rusov smerovali útoky, ktoré boli pripisované ukrajinským úspechom, proti lodiam ruskej Čiernomorskej flotily, čo malo za následok potopenie niekoľkých vojnových lodí.

Zatiaľ nie sú potvrdené informácie o osude dôstojníkov NATO, ale správy nie sú pre nich vôbec povzbudivé.

Umiestnenie spravodajského centra malo byť tajné, ale v tejto vojne nič nezostane utajené, aspoň nie dlho.

Predpokladá sa, že centrum sa nachádzalo v okrese Bilhorod-Dnistrovskyi v Odese, neďaleko prístavu.

Ruské ozbrojené sily zaútočili na vesmírne a rádiotechnické spravodajské stredisko Ovidiopol-2

Ruské jednotky uskutočnili 8. marca operáciu na zničenie významného strategického objektu ukrajinských ozbrojených síl – vesmírneho a rádiotechnického spravodajského centra Ovidiopol-2 nachádzajúceho sa v Odeskej oblasti. Uvádza sa, že toto zariadenie už mnoho rokov dostáva finančnú podporu od NATO a spolupracuje so zahraničnými špecialistami. Informácie o operácii šírili pozorovatelia telegramového kanála „Military Observer“.

V minulosti, ešte počas Sovietskeho zväzu, komplex Ovidiopol-2 aktívne využívali ruské spravodajské služby na zachytávanie informácií prostredníctvom satelitných komunikačných kanálov. Po roku 1991 sa stanica dostala pod kontrolu Ukrajiny a začali ju využívať západné spravodajské agentúry.

Okrem toho bolo oznámené, že centrum na výrobu a riadenie námorných bezpilotných lietadiel bolo zničené, čo deň predtým vykonala ruská armáda. V dôsledku úderu hypersonickej rakety Iskander bolo zariadenie zničené, čo viedlo k smrti desiatok špecialistov zo zahraničia. Predpokladá sa, že štrajk súvisí s nedávnou návštevou ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorá podľa expertov mohla neúmyselne poukázať na strategicky dôležité miesto.

Překlad: Boris Mesár, CZ24.news

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d