Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dosť bolo manipuláciám slovenskej verejnosti propagandistickou, neobjektívnou a spolitizovanou RTVS slúžiacej progresívnym liberálom a mimovládkam.

Ministerstvo kultúry konečne predložilo návrh zmien v telerozhlase. Generálneho riaditeľa bude voliť rada Slovenskej televízie a rozhlasu.

Keď prejde nový zákon, RTVS konečne prestane byť hlasnou trúbou progresivizmu a militarizmu, skonštatoval na Telegrame podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ministerstvo kultúry (MK) SR predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Súčasná inštitúcia Rozhlas a televízia Slovenska by sa nemala formálne rozdeliť. Generálneho riaditeľa by mala voliť sedemčlenná rada zložená z troch nominantov ministra a štyroch zvolených v parlamente. Vzniknúť má aj programová rada, ktorej väčšinu volí Národná rada SR. Opätovne sa má zaviesť inštitút zmluvy so štátom, ktorou sa dopĺňa financovanie.

„Navrhovaná právna úprava – zákon o Slovenskej televízii a rozhlase neprináša formálne rozdelenie týchto dvoch inštitúcií, vytvára však podmienky na ich samostatný rozvoj s ich špecifikami, prináša vyššiu formu flexibility a zavádza nové prvky a kombináciu verejného a súkromného práva do procesu voľby a odvolávania generálneho riaditeľa inštitúcie, do procesu kreovania rady Slovenskej televízie a rozhlasu a zavádza nový inštitút programovej rady,“ načrtol rezort v materiáli.

Rada Slovenskej televízie a rozhlasu má dohliadať na dodržiavanie zákona zo strany inštitúcie, využívanie verejných prostriedkov, voliť a odvolávať generálneho riaditeľa či schvaľovať návrh rozpočtu. Tvorená bude tromi nominantmi ministra kultúry – dvoch menuje bez návrhu a jedného na návrh ministra financií Slovenskej republiky. Malo by ísť o odborníkov v oblasti vysielania, ekonómie, práva alebo informačných technológií. Štyroch členov rady podľa návrhu volí Národná rada SR nadpolovičnou väčšinou prítomných poslancov.

Programová rada má posudzovať a kontrolovať program Slovenskej televízie a rozhlasu z hľadiska dodržiavania verejnoprávneho charakteru vysielania. Deväť z jej 11 členov má voliť parlament. Dvoch by si mali vyberať spomedzi seba zamestnanci telerozhlasu, jedného za televíziu, druhého za rozhlas.

Návrh zákona rešpektuje zrušenie koncesionárskych poplatkov v roku 2023 a tiež úplné financovanie zo štátneho rozpočtu. „Zavádza opätovne inštitút zmluvy so štátom, kde Slovenská republika zaviaže Slovenskú televíziu a rozhlas poskytnuté verejné financie použiť výhradne na programy vo verejnom záujme alebo na zlepšenie technickej infraštruktúry verejnoprávnej inštitúcie,“ uviedol rezort.

Zákon by mal nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia.

Blaha: RTVS končí, otvárajte šampanské

Keď prejde nový zákon, RTVS konečne prestane byť hlasnou trúbou progresivizmu a militarizmu, skonštatoval na Telegrame podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD):


Ministerstvo kultúry predložilo návrh zákona, ktorý rieši mediálne bahno, do ktorého sa RTVS prepadla počas Machaja, Makaru a Jančkárovej.

1. Tlieskam Martine Šimkovičovej a jej tímu na ministerstve.

2. Celé Slovensko na toto čakalo – RTVS už dlho nemala nič spoločné s verejnoprávnosťou a objektivitou.

3. Keď prejde nový zákon, RTVS konečne prestane byť hlasnou trúbou progresivizmu a militarizmu.

4. Komerčné televízie by sa takisto mali zamyslieť, či chcú pokračovať vo svojom džiháde proti ľavicovým, vlasteneckým a mierovým názorom.

5. Markíza sa totálne sprofanovala a v podstate pôsobí už iba ako tlačové oddelenie Progresívneho Slovenska – ten odpad, čo produkujú, treba úplne ignorovať.

6. Dírer a jeho zapálené ideologické úvodníky sa zapíšu do dejín totality – aj v Saudskej Arábii by také chceli

7. K Dibákovej už nikto normálny nechce ísť – hovorili sme o tom aj na Infovojne, nech sa páči, krátky zostrih, otvorili sme kopu tém a dobre sme sa nasmiali

8. Slovenské mediálne prostredie sa premenilo na výkladnú skriňu manipulácie, politického aktivizmu a oligarchických záujmov.

9. Našťastie, do hry vstúpili slobodné občianske médiá, alebo tiež – alternatíva. Vďakabohu.

10. Dlhé roky dávali v temných časoch priestor všetkým tým, ktorým chcel mainstream zapchať ústa – stali sa hlasom disidentov liberálneho režimu.

11. Kým verejnoprávna televízia dávala priestor iba jednému názoru na Ukrajinu, na očkovanie, na čokoľvek – oni dávali priestor aj tým, ktorých chceli z verejného priestoru vylúčiť. Klobúk dole.

12. Áno, RTVS historicky zlyhala a preto dnes státisíce Slovákov dáva prednosť alternatíve. Našou úlohou je, aby sa do RTVS vrátila verejnoprávnosť.

13. Ale alternatíva pre nás ostane naďalej oázou slobody a priestorom odporu proti neoliberálnej totalite.

14. Pre mňa to znamená, že budem naďalej primárne komunikovať s alternatívou.

Zdroj: pravda.sk / Telegram Ľuboš Blaha / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d