Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Fregata Maršal Šapošnikov / Wikipedia

Žralok bojových námorných operácií, to je fregata Maršal Šapošnikov. Zmení pomer síl v námorných bitkách.

Plávajúci rýchly tank, aj tak možno vynovenú fregatu nazvať a vnímať. Má nepreniknuteľné pancierovanie, vyvinie vysokú rýchlosť aj v bojových operáciách a zo vzduchu ju prakticky nemožno vyradiť z boja. Jej kvalitám sa viac venuje portál iz.ru.

Modernizovaná fregata Maršal Šapošnikov dostala nepreniknuteľný obranný štít. Zdroje z vojenského oddelenia pre portál iz.ru uviedli, že sa v súčasnosti ešte uvažuje o otázke možnej inštalácie protilietadlového raketového a delostreleckého komplexu Pantsir-M (ZRAK). Palebné schopnosti nového systému umožňujú zničiť akékoľvek nepriateľské lietadlá, vrtuľníky, riadené strely, bomby a bezpilotné lietadlá v okruhu 20 – 30 km. Odborníci poznamenávajú, že obranný komplex fregaty zabezpečí jej nezraniteľnosť. Jeho nosným prvkom budú nadzvukové rakety Zirkon.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zároveň sa pracuje na niekoľkých možnostiach inštalácie  systému Pantsir-M ZRAK na palubu Maršala Šapošnikova, fregaty Projektu 1155, informovali zdroje z ministerstva obrany pre iz.ru. V súčasnosti sa zvažuje možnosť jeho umiestnenia tak na kormu lode, ako aj do strednej časti.

Šapošnikov bol spustený na vodu v roku 1986, keď boli na lode a ich systémy kladené iné požiadavky protivzdušnej obrany námorníctva. Ich vtedajšia veľkosť sa zjavne odlišovala od súčasných moderných. To dáva oveľa viac možností na umiestnenie výzbroje na palubu fregaty v kvalite i v počte. Aj preto pred opätovným zaradením do služby bolo demontovaných a od nuly prestavaných množstvo nadstavieb a vymenených systémov. Zmeny sú potrebné za účelom inštalácie najmodernejšieho vybavenia na lodi, ako aj raketových a delostreleckých systémov.

Maršal Šapošnikov bol postavený najskôr ako veľká protiponorková loď a nemal úderné raketové zbrane a silnú protivzdušnú obranu, pretože mal úzku špecializáciu – lovec ponoriek. Také lode mohli účinne ničiť nepriateľské ponorky, ale neboli schopné zasiahnuť ciele na zemi a boli bezbranné proti raketám a lietadlám.

zroj: hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d