Hoci americký prezident vyhlásil, že je ochotný za určitých podmienok sadnúť si na rokovanie s Vladimirom Putinom, Biely dom to vidí inak.

Rusko odmietlo v piatok návrh amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý navrhol, že je pripravený rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ak sa šéf Kremľa bude usilovať ukončiť vojnu na Ukrajine.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Americký prezident predložil Moskve predmetný návrh na štvrtkovej tlačovej konferencii s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v Bielom dome. Ako však Biden pokračoval, bezprostredne nemá v pláne hovoriť s Putinom, keďže ten zatiaľ neurobil nič pre skončenie agresie. Naopak, ruská armáda podľa Bidena spôsobuje na Ukrajine „neuveriteľné jatky“, pričom bombarduje civilistov, materské školy, nemocnice či detské domovy. „To, čo robí (Putin), je choré,“
Šéf ruskej diplomacie na tlačovej konferencii v Moskve reagoval, že Spojené štáty a Severoatlantická aliancia sú priamo zapojené do vojny na Ukrajine, pretože podporujú Kyjev.
„Nehovorte, že USA a NATO sa nezúčastňujú na tejto vojne – zúčastňujete sa na nej priamo. Nielen tým, že dodávate zbrane, ale aj cvičením vojakov. Cvičíte (ukrajinskú) armádu na svojom území,“ povedal Lavrov.
Biely dom Bidena opravil
Vyššie uvedené Bidenove slová možno podľa portálu Mandiner hodnotiť ako opatrné otvorenie diskusie, no na základe najnovšieho vyjadrenia Bieleho domu o tom nemôže byť žiadna reč.
Agentúra Reuters, podľa Mandiner cituje hovorcu Bieleho domu, ktorý povedal, že niet pochýb o tom, že Biden má v úmysle rokovať s Putinom o ukončení vojny na Ukrajine, ale súčasnosti sa nedá hovoriť o tom, že vyjednávanie je najvhodnejším nástrojom.
Lídri oboch superveľmocí odkedy Rusko zaútočilo na Ukrajinu nevyjednávali, ale komunikujú prostredníctovm médií.
Putin sa ozval
Ruský prezident Vladimir Putin oznámil telefonicky nemeckému kancelárovi Olafovi Scholzovi, že nemecký a západný prístup k Ukrajine je „deštruktívny“ a vyzval Berlín, aby svoj prístup prehodnotil, uviedol Kremeľ.
Putin „…upozornil na deštruktívnu líniu západných štátov vrátane Nemecka, ktoré pumpujú zbrane kyjevskému režimu a cvičia ukrajinskú armádu“ povedal Kremeľ.
„Toto všetko spolu s komplexnou politickou a finančnou podporou poskytovanou Ukrajine vedie k úplnému odmietnutiu myšlienky akýchkoľvek rokovaní,“ dodali z Kremľa.
Z pohľadu Kremľa nie je šanca na mier, pokiaľ Západ „pumpuje“ Ukrajinu zbraňami.
hlavnydennik.sk
Darovanie vojenskej techniky Ukrajine Jaroslavom Naďom a vtedajšou vládou bolo podľa polície v poriadku.
VIDEO: Daniel Máčovský hovorí o neslobode, o tom, že železná opona nás svojím spôsobom kedysi chránila pred zlom zo Západu, o neustálom boji, nespútanej moci, morálnom úpadku
„Vorošilovský strelec“. Pred 110 rokmi sa narodila najznámejšia ostreľovačka Veľkej vlasteneckej vojny
NATO celé mesiace zvážalo zbrane na Ukrajinu — Rusko ich zničilo ešte predtým, ako boli poslané na front
NYT: Ukrajina je najväčším testovacím polygónom pre západné vojenské technológie
Zelenského víťazná „vzdušná vojna“ sa dostala do slepej uličky
Irán radí Rusku: Neútočte len na Ukrajinu!
Sklady NATO horia! Ruské sily systematicky útočia na ukrajinské prístavy
… a vraj odstrihnite sa od ruského plynu!
Kallasová oznamuje „najväčšie sankcie v histórii“ voči Rusku
Maďarský parlament schválil dodatok k ústave o odvolaní prezidenta Sulyoka! Kde je právny štát?
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Diplomatický škandál: Biely dom opravil Bidena. Uviedli, že nehovoril pravdu o vojnových rokovaniach
Diplomatický škandál: Biely dom opravil Bidena. Uviedli, že nehovoril pravdu o vojnových rokovaniach
Diplomatický škandál: Biely dom opravil Bidena. Uviedli, že nehovoril pravdu o vojnových rokovaniach