Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Počas uplynulých dvoch dní zverejnilo ruské ministerstvo obrany video objektívnej kontroly zničenia piatich odpaľovacích zariadení M142 HIMARS.

Kým sa niekam presúvali, naša rozviedka sledovala ich pohyb z dronu a v správnom momente ich americké raketomety zasiahli rakety „Iskander“. Prvá dávka bola vypálená v okrese Černobajevskij v Chersonskej oblasti, zvyšok — v okolí Novopetrovky, okres Berislavskij, Chersonská oblasť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Také sa stávalo už aj skôr, no táto situácia je jedinečná a dôležitá. Po prvé, je dôležité, kde sa to stalo. Faktom je, že v Chersonskej oblasti, predovšetkým v Černobajevskom a Berislavskom okrese, ukrajinské ozbrojené sily nasadzujú M142 a M270 na spustenie ATACMS proti cieľom na Kryme.

Mimochodom, ministerstvo obrany spresňuje, že zničené HIMARS boli presne vybavené kontajnermi pre ATACMS, takže boli s najväčšou pravdepodobnosťou zasiahnuté počas prípravy na odpálenie. Dôležité je aj to, že v prípade štartov GMLRS by sa platformy umiestňovali jednotlivo, ale ich akumulácia znamená prípravu na použitie ATACMS: pri ich použití je žiaduci masívny štart a na jednej inštalácii sú len dve takéto rakety.

Po druhé, ich úspešné zničenie svedčí o rastúcich schopnostiach rozviedky a neustále sa zvyšujúcej rýchlosti rozhodovania od nájdenia cieľa až po odpálenie rakety a prílet. A konkrétne pre americké raketomety je to obzvlášť dôležité: Ukrajinci a ich velitelia NATO mimoriadne neradi strácajú tieto systémy, a preto sa snažia rýchlo ich naštelovať, vypáliť a čo najrýchlejšie opustiť pozíciu.

Navyše, podľa nepotvrdených informácií majú Ozbrojené sily Ukrajiny pre M270 a M142 samostatné evakuačné tímy, ktoré musia poškodené systémy odstrániť skôr, ako ruské ozbrojené sily zaznamenajú rozsah ich poškodenia. V týchto podmienkach je rýchlosť práce veľmi dôležitá, pretože na tieto systémy nepriateľa ide doslova poľovačka.

Prítomnosť kádrov objektívnej kontroly je tiež určitou zbraňou, najmä vo verejnej sfére, keďže Ukrajina tieto zariadenia propaguje natoľko, že každá ich strata mediálne zasiahne boľavé miesto. Demoralizácia nepriateľa je tiež dobrá a užitočná. Ruské raketové vojská to dokážu a zrejme aj praktizujú.

Najdôležitejšie na zničení M142 je však niečo iné. Lov na HIMARS južným smerom je otázkou bezpečnosti Krymu, vojenskej aj civilnej.

Pre Ukrajinu je Krym rovnako dôležitý morálne, ako aj geopoliticky pre ich západných spojencov. Keďže je ťažké zostreliť ATACMS nad Krymom z objektívnych príčin, je lacnejšie zničiť ich nosiče na zemi.

Ako vidíme, určitý trend lovu amerických MLRS už nastal. A najdôležitejšie pri tomto love je včas si všimnúť cieľ. Skutočnosť, že pred spustením ATACMS niekoľko zariadení naraz príde na jedno miesto, len pomáha ruskej armáde: „Iskander“ ich zničí jednou raketou, čím maximalizuje straty v dôsledku hustoty a pohybu v kolóne.

Lov na HIMARS a M270 si vyžaduje seriózne schopnosti nášho prieskumu a útoku. A objavenie sa nových záberov s porážkou HIMARS hovorí za všetko: ruské jednotky majú schopnosť tieto MLRS loviť, vďaka čomu sa v prípade spomínaných MLRS zachránia desiatky a stovky vojakov a civilistov ako na Kryme, tak aj všade tam, kde sa ukrajinské jednotky pokúsia použiť americké zbrane.

Kirill Fjodorov, RT

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.