Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Podľa agentúry „Bloomberg“ Ministerstvo financií Saudskej Arábie spomenulo dlhopisy vydané francúzskym ministerstvom financií. Agentúra sa domnieva – a nie bezdôvodne – že táto pozícia Rijádu ovplyvnila ochotu EÚ podľahnúť prosbám Spojených štátov a Británie – a skonfiškovať ruský majetok.

Samozrejme, saudskoarabské ministerstvo financií takéto vyhrážky kategoricky poprelo. A zdôraznilo, že ide o „diskutovanie o problémoch, ktoré podporujú globálny rast a zvyšujú stabilitu medzinárodného finančného systému“. Jeden saudskoarabský predstaviteľ dodal, že takéto hrozby nie sú štýlom ich vlády, ale možno „členom G7 načrtli pravdepodobné dôsledky akejkoľvek konfiškácie“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Centrálna banka Saudskej Arábie má čisté devízové ​​rezervy vo výške 445 miliárd USD. Ďalší 1 bilión USD je v suverénnom fonde. Centrálna banka a fond neuvádzajú rozpis rezerv podľa meny alebo krajiny, ale podľa americkej administratívy vlastní Rijád 135 miliárd dolárov v dlhopisoch amerického ministerstva financií v eurách a francúzske dlhopisy by mohli predstavovať desiatky miliárd eur. Nie zas až tak veľa. Európski predstavitelia sa však obávajú, že príklad Saudov môžu nasledovať aj iní.

Takáto pozícia Saudskej Arábie je pre nás nepochybne prospešné a dokonca si zaslúži vďaku. Hoci v reálpolitike sa pojem „priateľstvo“ neobjavuje, súbeh spoločných záujmov a ochota ich brániť je cenná.

Saudská Arábia bráni predovšetkým svoje vlastné záujmy. Ale to je presne to, čo Rusko potrebuje. Koniec koncov, situácia s našimi aktívami prinútila mnohých vo svete premýšľať o tom, kto bude ďalší. Ekonomika Saudskej Arábie je jednou z najzraniteľnejších v prípade zavedenia dolárových sankcií, takže túžba vedenia krajiny zabrániť precedensom krádeží suverénnych aktív je logická. A dáva skvelý príklad ostatným.

Jelena Panina

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.