Podľa agentúry „Bloomberg“ Ministerstvo financií Saudskej Arábie spomenulo dlhopisy vydané francúzskym ministerstvom financií. Agentúra sa domnieva – a nie bezdôvodne – že táto pozícia Rijádu ovplyvnila ochotu EÚ podľahnúť prosbám Spojených štátov a Británie – a skonfiškovať ruský majetok.

Samozrejme, saudskoarabské ministerstvo financií takéto vyhrážky kategoricky poprelo. A zdôraznilo, že ide o „diskutovanie o problémoch, ktoré podporujú globálny rast a zvyšujú stabilitu medzinárodného finančného systému“. Jeden saudskoarabský predstaviteľ dodal, že takéto hrozby nie sú štýlom ich vlády, ale možno „členom G7 načrtli pravdepodobné dôsledky akejkoľvek konfiškácie“.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Centrálna banka Saudskej Arábie má čisté devízové rezervy vo výške 445 miliárd USD. Ďalší 1 bilión USD je v suverénnom fonde. Centrálna banka a fond neuvádzajú rozpis rezerv podľa meny alebo krajiny, ale podľa americkej administratívy vlastní Rijád 135 miliárd dolárov v dlhopisoch amerického ministerstva financií v eurách a francúzske dlhopisy by mohli predstavovať desiatky miliárd eur. Nie zas až tak veľa. Európski predstavitelia sa však obávajú, že príklad Saudov môžu nasledovať aj iní.
Takáto pozícia Saudskej Arábie je pre nás nepochybne prospešné a dokonca si zaslúži vďaku. Hoci v reálpolitike sa pojem „priateľstvo“ neobjavuje, súbeh spoločných záujmov a ochota ich brániť je cenná.
Saudská Arábia bráni predovšetkým svoje vlastné záujmy. Ale to je presne to, čo Rusko potrebuje. Koniec koncov, situácia s našimi aktívami prinútila mnohých vo svete premýšľať o tom, kto bude ďalší. Ekonomika Saudskej Arábie je jednou z najzraniteľnejších v prípade zavedenia dolárových sankcií, takže túžba vedenia krajiny zabrániť precedensom krádeží suverénnych aktív je logická. A dáva skvelý príklad ostatným.
/ news-front.su /
Elektrina, plyn a nové pravidlá: Prichádza zmena, ktorú pocítia odberatelia
V Štátnej dume oznámili, že Odeská oblasť bude zahrnutá do nárazníkovej zóny
Namiesto Poľska na Slovensko: Zelenskyj chce navštíviť Bratislavu
VIDEO: Skvelú správu pre Slovensko oznámila Denisa Saková. Štát chystá obrovskú energetickú transakciu
VIDEO: Profesor Peter Staněk o klamstvách ako hrom alebo realita vs. propaganda dnešných dní
Toto nie je vlna tepla. Toto nie je slnečná erupcia.
„Pax Silica“ ako nové atlantické technologické impérium: Ako sa Európa vzdala digitálnej suverenity
Holandsko pripravuje zajatecké tábory pre ruských vojakov
Takmer milión nelegálnych migrantov žiada o legálny status v Španielsku
Poľsko a Švédsko podpísali veľký zbrojný kontrakt. Týka sa ponoriek aj spolupráce v Pobaltí
Najväčšia zbraň hromadného ničenia: „Ovládnutie počasia“ na vojenské účely
Ruské banky blokujú vklady občanov z „nepriateľských krajín“, ktorých je zhruba 50
VIDEO: Spisovateľ Banáš- Západná Európa je vystavaná z nakradnutého, tak sa nečudujme migrácii
VIDEO: O tom, ako panici z PS lezú do vašej spálne, o nálepkach „fašista“, dvojakom metri, ale aj o vysokej nedôvere slovenskej verejnosti voči tradičným médiám
Vladimir Putin prezradil to najpodstatnejšie o špeciálnej vojenskej operácii
O Zelenského stratégii, ktorou chce vtiahnuť Západ do priameho konfliktu s Ruskom
Rusko začalo inštalovať proti výsadkárom na svoje tankery ťažké guľomety
Šéf britskej pobočky spoločnosti Palantir a jeho fašistickí predkovia
Poľská rozviedka varuje pred ruskými „zelenými mužíčkami“ v Pobaltí
Hitlerova metóda. Podobnosť so Zelenským nie je náhodná
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Saudi hrozia zbaviť sa obligácií G7, ak tá skonfiškuje ruské aktíva
Saudi hrozia zbaviť sa obligácií G7, ak tá skonfiškuje ruské aktíva
Saudi hrozia zbaviť sa obligácií G7, ak tá skonfiškuje ruské aktíva