Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Známy politický komentátor Dag Daniš si myslí, že „strašenie Ficom“ zo strany expremiérov Igora Matoviča (OĽANO), Eduarda Hegera (Demokrati) a progresívcov stráca úroveň. Obviňuje ich dokonca, že šíria hoaxy a dezinformácie. Počas posledných dní totižto prišli s informáciami o zmene spôsobu voľby prezidenta a celkovej zmene volebného systému, ktoré vraj šéf Smeru Robert Fico plánuje.

Tieto informácie však nie sú založené na žiadnom relevantnom dôkaze ani tvrdení a Smer-SD ich jednoznačne poprel.

Progresívno-liberálna radikalizácia verejnej debaty

„Strašenie Ficom, ruskými agentmi a odovzdaním Slovenska Putinovi na časť voličov zaberá. Mobilizuje podporu pre Obyčajných aj pre Demokratov. Treba však dodať, že politický boj vrátane boja proti Ficovi a oligarchom by mal mať základnú úroveň. Kritika je v tomto prípade užitočná. Hystéria, konšpirovanie a vyťahovanie celkom nereálnych čiernych scenárov je však hlboko pod úroveň priemeru. Verejná debata sa tým radikalizuje do straty príčetnosti,“ uviedol vo svojom komentári pre Štandard Daniš.

Heger, Matovič a progresívci pri tom neváhajú opäť zneužívať mená zosnulého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Závody ako keby neviedli len v útokoch na Fica, ale aj v tanci na hrobe týchto dvoch mladých ľudí.

Úzkostné stavy Hegera a Matoviča

„Úzkostné stavy Hegera a Matoviča z diabolských plánov Fica môžeme pokojne zaradiť medzi fikcie. Alebo, povedané moderným jazykom, medzi hoaxy a dezinformácie. Téza, že po voľbách by sa mohla sformovať ústavná väčšina, ktorá na povel Fica zruší priamu voľbu prezidenta, zvolí Fica v parlamente a nechá ho amnestovať páchateľov vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je čistý blud,“ pokračuje Daniš.

Matovič a Heger sa odvolávajú na zdroje z prostredia Smeru. Je však ťažko predstaviteľné, že by niekto zo Smeru chcel komunikovať práve s týmito politikmi. Všetci predsa vieme, že ich základným programom bolo označovanie Smeru za organizovanú zločineckú skupinu. V parlamente sa naviac cez svojich poslancov pokúsili o to, aby národná rada vydala Fica na väzobné stíhanie v kauze, ktorá bola nakoniec zrušená pre nezákonný proces.

Šimečkove a Leškove hoaxy

„Téma sa prvýkrát verejne otvorila minulý týždeň vo štvrtok na verejnej diskusii Denníka N v divadle,“ pripomína Daniš diskusiu, kde podobné neoverené informácie šíril otec predsedu Progresívneho Slovensko Milan Šimečka a bývalý poradca prezidentky SR Zuzany Čaputove Marián Leško. Denník N následne uverejni článok s názvom „Už sa hovorí, že ako prvú zrušia priamu voľbu prezidenta.“

„Práve progresívne médiá a strana Demokrati sa tu hrajú na krotiteľov konšpirácií, majstrov kritického myslenia a vzory slušnosti. A práve od nich sa očakávalo, že budú úroveň verejnej diskusie dvíhať a kultivovať. Nie parodovať,“ dodal Daniš.

ZDROJ: Standard.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: