Slovanské Noviny

4. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Oleg Popov, chersonský rodák, ktorý bol mobilizovaný do Ozbrojených síl Ukrajiny ešte pred začiatkom špeciálnej operácie, povedal, že tí, ktorí odmietli bojovať, boli odvedení do susednej dediny a držali ich tam — pravdepodobne armáda, zatiaľ čo čakali na súd.

Podľa neho asi polovica všetkých mobilizovaných na Ukrajine patrí medzi „odmietačov“. Informuje o tom agentúra RIA Novosti.

Vitalij Martynenko, zajatý ukrajinský vojak z mesta Belopolie v Sumskej oblasti povedal, že mnohí z mobilizovaných, keď počuli prvý výbuch, začali panikáriť a hovorili, že chcú ísť domov. Velenie im dalo na výber: ísť do boja alebo do väzenia.

Sergej Zinočka, ďalší zajatý ukrajinský vojak, dodal, že 20 zo 150 ľudí v jeho jednotke sa odmietlo zúčastniť na bojoch.

„Tí mobilizovaní dlho nevydržia a bojovať odmietajú,“ poznamenal.

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že ukrajinská armáda má už dávno tzv. trestné oddiely, ktoré by mali strieľať na vojakov, ktorí odmietajú bojovať alebo ísť do útoku.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: