Jevgenij Prigožin bude chodiť a obzerať sa po zvyšok svojho života, pretože si zachránil kožu a zradil svojich spolubojovníkov, píše vo svojom článku Irina Alksnis.

Pri čítaní reakcií na včerajšie udalosti som si uvedomila, že mnohí podstatu včerajších rozhodnutí o PMC „Wagner“ nepochopili. Tak to rozoberiem podrobne.
Prigožin odchádza do Bieloruska. Sám. Prigožin je dnes vyradený kus a vyslúžilý dôchodca, ktorý si, samozrejme, zaslúžil doživotie, ale aby sa Putin vyhol krvavému rozuzleniu s masakrom v mestách, rozhodol sa ho jednoducho vykopnúť z krajiny. Nie som si istá, či Prigožin v Bielorusku zostane, no nemá veľmi kam ísť — možno odíde do nejakej africkej diery. Dovoľte mi zdôrazniť: dožívať v nejakom útulku, pretože mu už nikto nezverí bezpečnosť krajiny a svoju vlastnú. A Prigožin bude chodiť a obzerať sa po zvyšok svojho života, pretože si zachránil kožu a zradil svojich spolubojovníkov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Wagnerovci“ zatiaľ zostanú vo svojich poľných táboroch. Hlavnou úlohou je odzbrojiť a rozpustiť ich bez excesov. Na tento účel bola zvolená nasledujúca línia.
S jednotkami, ktoré sa odmietli zúčastniť na vzbure, nie sú žiadne problémy. Tí si môžu robiť, čo chcú – odísť domov alebo podpísať zmluvu s ministerstvom obrany. Neviem, či budú jednotky úplne integrované do armádnych štruktúr alebo či budú bojovníci rozdelený do iných jednotiek. To sa ukáže čoskoro.
Najväčší problém bude s jednotkami, ktoré sa zúčastnili na vzbure. Už nie sú dôveryhodní a vzhľadom na zbrane, ktoré majú v rukách, môžu navystrájať ešte všeličo. Preto bola zvolená nasledujúca cesta, ktorá by mala zabezpečiť čo najpokojnejší proces rozloženia a odzbrojenia.
Peskov to sformuloval takto: Bojovníci PMC, ktorí sa zúčastnili na včerajších udalostiach, s prihliadnutím na ich zásluhy na fronte, stíhaní nebudú. V tomto vyjadrení vidím dvojité upozornenie. Po prvé, slovo „bojovníci“ možno interpretovať ako bežných pešiakov. To znamená, že veliteľský štáb môže byť riešený špeciálne. A po druhé, formulácia „berúc do úvahy ich zásluhy na fronte“. A ak sa človek na fronte nijak zvlášť neukázal, ako ho budú posudzovať?
A myslím si, že presne tak to aj bude: väčšinu tých, ktorí sa zúčastnili na rebélii, rozoženú na všetky svetové strany, pričom v armáde – a iných významných štruktúrach – už majú dvere zavreté. A zvyšok sa bude riešiť individuálne – tak s vodcami PMC, ktorí sa vedome a aktívne zúčastnili na vzbure, ako aj s tými, ktorí sú zodpovední za smrť pilotov a zostrelené vrtuľníky. Keďže však zostanú v jasnej menšine a zvyšok nebude mať dôvod sa ich zastať, nebudú mať možnosť narobiť šarapatu.
Tak hanebne skončil príbeh PMC „Wagner“, ktorý bol takmer desať rokov brilantným a superefektívnym proxy nástrojom Ruska, no napokon sa vymkol spod kontroly štátu. Bolestivá, ale užitočná lekcia.
Život potvrdil bezpodmienečnú jednotu velenia vo vojenských a polovojenských štruktúrach. Rusko bude hľadať nové formy pre svojich proxy, aby sa to už neopakovalo.
Zdroj: Telegram Irina Alksnis
Preklad: sk.news-front.info
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Čo bude ďalej s „Wagnerovcami“?
Čo bude ďalej s „Wagnerovcami“?
Čo bude ďalej s „Wagnerovcami“?