Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Na 27. stretnutí bilaterálneho pracovného konzultačného a koordinačného mechanizmu, ktoré sa konalo v Naí Dillí, indickí a čínski diplomati vyjadrili vzájomnú ochotu podporovať deeskaláciu pozdĺž spoločnej hranice.

Čína a India sú pripravené začať proces normalizácie situácie na spoločnej hranici

Oznámilo to dnes, 1. júna, čínske ministerstvo zahraničných vecí, informuje agentúra TASS.

V správe zverejnenej na webovej stránke čínskeho ministerstva zahraničných vecí sa uvádza, že obe strany prejavili záujem o zachovanie medzivojenských a diplomatických kanálov interakcie a potvrdili svoj zámer prispieť k udržaniu mieru a stability v pohraničných oblastiach.

Čínske ministerstvo zahraničia dodalo, že počas stretnutia sa zástupcovia Číny a Indie dohodli na urýchlení procesu riešenia problémov. Diplomati oboch krajín potvrdili pozitívny efekt takýchto kontaktov a dohodli sa na 28. stretnutí koordinačného mechanizmu v blízkej budúcnosti, ako aj na 19. kole medziarmádnych konzultácií.

Najnovšie zrážky na čínsko-indických hraniciach, ktoré si vyžiadali obete na oboch stranách, sa odohrali v máji 2020 v hornatej oblasti Ladakh. Čína a India priviezli do oblasti ťažké delostrelectvo, tanky a lietadlá. Po sérii rokovaní na vojenskej a diplomatickej úrovni začali strany s postupným sťahovaním jednotiek z hraničnej línie.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: