Hoci sa pred piatimi mesiacmi liberálne médiá horlivo snažili navodiť dojem, že do kresla premiéra prichádza génius, hoci sa Zuzana Čaputová urputne usilovala dať jeho tímu prívlastok „vláda odborníkov“, faktom je, že dňom končí na Slovensku asi tá najzbytočnejšia vláda v jeho moderných dejinách. Píše to na sociálnej sieti Eduard Chmelár, politický analytik a historik.

Názory na jej pôsobenie môžu byť rôzne. Som však presvedčený, že kabinet Ódora na veľmi dlhý čas zdiskreditoval samotnú myšlienku úradníckej vlády,“ dodáva Chmelár. Prečo? Vysvetľuje ďalej.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Vieme aj to, že to úradnícka vláda v pravom zmysle slova nebola. Nielen preto, že jej členovia boli poprepájaní s Progresívnym Slovenskom a torzom bývalej vládnej koalície bez zohľadnenia záujmov opozície, takže bola iba pokračovaním Hegerovej vlády inými prostriedkami. Ale najmä preto, že bola poskladaná ústavne pochybným a politicky amatérskym spôsobom,“ píše ďalej Chmelár.
Analytik ďalej vysvetľuje: „Podľa Ústavy SR totiž vládu zostavuje premiér, nie hlava štátu. A ak chce byť vláda stabilná (každá, vrátane tej úradníckej), musí sa opierať o podporu parlamentných strán, ktoré prezidentka arogantne obišla. Bola to teda prezidentská vláda. A rozhodujúcim kritériom nebola odbornosť, ale liberálno-progresivistická ideológia.“
Úradnícka vláda by mala na Slovensku potenciál, keby…
„Osobne ma to mrzí, lebo samotná úradnícka vláda patrí medzi najpopulárnejšie typy vlád v zahraničí a aj na Slovensku by mala veľký potenciál, keby si ujasnila, čo je jej historickým poslaním. Čiže dotiahnuť do konca agendy, ktoré si predchádzajúce vlády pred sebou tridsať rokov tlačili ako narastajúcu snehovú guľu. A pre ideologické rozpory ich nedokázali vyriešiť,“ dodáva Eduard Chmelár.
„Namiesto toho rozdával Ódorov kabinet nevyžiadané rady pre ´úspešné Slovensko´, ktoré Ficova vláda zmetie zo stola. Nie preto, že by nevedela oceniť ich genialitu, ale preto, že boli sociálne extrémne necitlivé, vedené až fanatickou vierou v neoliberálnu ideológiu a bezohľadné k najslabším vrstvám spoločnosti,“ uvádza politický analytik.
Chmelár: Boli to stratené mesiace
„Ódorova vláda bola taká neviditeľná, že miestami sa zdalo, akoby sme žiadnu nemali. Po hysterických exhibíciách Igora Matoviča sa to javilo ako posun vpred. Lenže Slovensko vládu naozaj potrebovalo. Najmä pri zemetrasení, keď jej totálny nezáujem o ľudí postihnutých katastrofou bol až šokujúci. V takých chvíľach ľudia potrebujú ochrannú ruku štátu cítiť, nuž ale keď bývalý učeň Ivana Mikloša verí radšej v pseudonáboženskú koncepciu neviditeľnej ruky trhu, niet sa čo čudovať,“ analyzuje Chmelár.
„Boli to teda stratené mesiace. Ódor prekonal v pasivite aj kabinet Jozefa Moravčíka, a to už je čo povedať. Prešľapovania na jednom mieste už naozaj stačilo,“ uzatvára svoj status politický analytik Eduarch Chmelár.
ereport.sk
Kam sa podela duša národa?
Peniaze na vojnu: globalisti sa snažia obnoviť americkú podporu Ukrajine
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Joschka Fischer: USA sú na odchode z NATO
Drsné ultimátum: Poľsko požaduje rezignáciu Zelenského
Hrozba národnej bezpečnosti: Britskí politici sa obávajú filmu „Máša a medveď“
Tisíce stredne veľkých nemeckých spoločností strácajú pôdu pod nohami kvôli konkurencii z Číny
Politológ: Naď oklamal vlastných voličov! Žiada vyvodiť zodpovednosť
Ruské masívne a presné útoky na dlhé vzdialenosti proti ukrajinskému vojensko-priemyselnému komplexu
Neporiadok“: Európska komisia obvinená z prekročenia zahraničnej politiky
„Najdrahší politický cirkus“: Zbytočné referendum za 12 miliónov eur – vrchol politického pokrytectva a zneužívania demokracie
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Chmelár: Odchádza najzbytočnejšia vláda v dejinách! To nebol úradnícky kabinet, ale pokračovanie Hegerovej vlády
Chmelár: Odchádza najzbytočnejšia vláda v dejinách! To nebol úradnícky kabinet, ale pokračovanie Hegerovej vlády
Chmelár: Odchádza najzbytočnejšia vláda v dejinách! To nebol úradnícky kabinet, ale pokračovanie Hegerovej vlády