Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Predseda OĽANO Igor Matovič dnes zaujal verejnosť ďalším excesom, ktorý sa zapíše do dejín slovenského politického marketingu. Po narušení tlačovej konferencie strany Smer-SD a po ohrozovaní občanov obrovským autom priamo na chodníku, sa viacerí dočkali toho, na čo roky čakali. 

Matovič dostal nie silný, ale za to poriadne výchovný úder.Nejedná sa o niečo, čo by sme v rámci politickej kultúry chceli vidieť, no za to takmer naisto vieme, že sa jedná o niečo, čo do našej politiky priniesol práve Matovič a dnes na to sám doplatil.

Matovičovi ľudia nedôverujú

Jeho útoky na iné osoby samozrejme nie sú opätované prvýkrát. Nedávno sa dostal do potýčky priamo s občanmi, na jednom zo svojich mítingov v kultúrnych domoch. Tí sa na neho hnevajú najmä preto, že jeho vláda porušovala ľudské práva počas pandémie covidu-19, rozvrátila verejné financie a prenasledovala iné názory v kontexte najväčších spoločenských tém. Na ranný incident zareagoval aj politický analytik a komentátor verejného diania Eduard Chmelár.

„Na toto nemám slov, azda len, že slovenská politika je čistá psychiatria. Ak mohol byť tento pacient premiérom, tak som jednoznačne za zavedenie psychotestov ako podmienky pre vstup do vysokých ústavných funkcií. Podotýkam, že ústavné je odvodené od Ústavy SR, nie od psychiatrického ústavu,“ uviedol na sociálnej sieti Chmelár. „Je dôležité si uvedomiť, že to bol práve Igor Matovič, ktorý priviedol verejný život na Slovensku do stavu, v ktorom sa nepolemizuje, ale uráža, v ktorom namiesto argumentov padajú nadávky. Ak takíto ľudia určujú vzorce správania, nečudujme sa, ako to na Slovensku vyzerá,“ dodáva.

Kaliňák sa nepobil, médiá klamali

Akonáhle incident uzrel svetlo sveta, začali sa preteky médií o to, že kto ako prvý ponúkne občanom túto senzáciu. Médiá takto rýchlo nereagovali pri smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, či advokáta Krivočenka. Dnes si však novinári robili svoju prácu veľmi rýchlo.

„Televízia TA3 a denník Pravda dnes opäť klamali, keď uviedli, že predstavitelia Smeru-SSD fyzicky zaútočili na Igora Matoviča. Údery päsťou smeráckeho mládežníka Richarda Glücka určite neboli v poriadku, ale vo videu jasne vidieť, že im predchádzalo Matovičovo kopnutie do Kaliňákovho hrudníka. Samotný Kaliňák sa s nikým nepobil, iba sa usiloval (neúspešne) spacifikovať nepríčetného Matoviča. Milé médiá hlavného prúdu, časy, keď ste mali monopol na informácie, sa minuli. Ľudia si teraz sami dokážu porovnať, kde je pravda a ako veľmi zavádzate,“ dodal Chmelár.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: