Chemická a farmaceutická skupina Bayer sa v roku 2023 dostala hlboko do červených čísel v súvislosti s prípravkom na ničenie buriny. Kvôli tvrdeniam, že Roundup spôsobuje rakovinu, čelí spoločnosť rozsiahlym súdnym sporom.

Bayer prípravok na báze glyfosátu zdedil pri prevzatí americkej firmy Monsanto v roku 2018. Napriek tomu, že firma dôkazy o jeho karcinogénnych účinkoch popiera, minula v uplynulých rokoch miliardy eur na súdne trovy.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Investori teraz tlačia na rozdelenie spoločnosti, ale Bayer zatiaľ vylučuje jej rozpad po obrovskej strate.
Generálny riaditeľ Bill Anderson rozdelenie firmy napriek tlakom vylúčil. Bayer vykázal za rok 2023 stratu 2,9 miliardy eur po čistom zisku 4,15 miliardy eur v predchádzajúcom roku. Tržby spoločnosti vlani klesli o 6 percent na 47,6 miliardy eur. Koncern varoval, že dôjde k výraznému znižovaniu počtu pracovných miest. Od roku 2026 plánuje ušetriť dve miliardy eur ročne. Predaj liekov na predpis vo farmaceutickej divízii stagnoval, darilo sa len predaju zdravotníckych potrieb pre spotrebiteľov, čiastočne vďaka vyššiemu dopytu po dermatologických produktoch.
ZDROJ: France24/cz24.news
Putin: Nemá zmysel stretnúť sa so Zelenským
Celá Európa je v ohrození. Ukrajinské sily zasiahli špecialistov počas opravy Záporožskej jadrovej elektrárne a porušili „režim ticha“
Taraba: Veterné elektrárne ani v Šaštíne nepotrebujeme
Európa podľa Andreja Babiša pochopila, že musí začať vyjednávať s Vladimirom Putinom
Robert Fico kritizuje silácke reči maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko susedí samo so sebou, ako aj veľkolepé sľuby nemeckého kancelára Friedricha Merza o návrate Nemecka na globálnu scénu.
V USA netrpezlivo očakávajú začiatok ozbrojeného konfliktu medzi Ruskom a Európou
VIDEO: Pfizer, štát a mlčanie médií. Advokátka JUDr. Marica Pirošíková odhaľuje, čo sa počas covidizmu dialo za našimi chrbtami
Európsky súd pre ľudské práva vyniesol verdikt o sťažnostiach slovenských podnikateľov, ktorí žalovali štát za finančné straty spôsobené zatvorením prevádzok a lyžiarskeho strediska počas šírenia ochorenia Covid-19
Najväčší európsky rozruch spôsobili títo Nemci v Petrohrade
Lavrov: Trumpova administratíva ide v Bidenových šľapajach. Americký prístup k vojne na Ukrajine sa vraj nezmenil
„Totálna obrana Európy“. Príprava na boj s neexistujúcim nepriateľom. Vojenský výbor NATO vyzýva na „národnú obranu vrátane civilistov“.
Kontroverzný výrok Pétera Magyara rozvíril diplomatické vody, Blanár reaguje
Slovensko po prvý raz stíha spochybňovanie Benešových dekrétov. Polícia sa zaoberá incidentom z januárového protestu
Putinov poradca ocenil slovenského vydavateľa, jeho najnovší preklad aj slovenských čitateľov
Šimkovičová o novele o dovoze predmetov kultúrnej hodnoty: Chránime kultúrne hodnoty Slovenska!
Putin vracia „morskú príšeru“ do služby. Najhoršia nočná mora sa stáva skutočnosťou
„Lietajúce márnice“ NATO sa ponáhľali na Ukrajinu: Aliancia v panike evakuuje elitu po odvetnom útoku
Konflikt záujmov? Český europoslanec vysvetľuje členstvo v zbrojárskom think-tanku
Putin odhalil veľké vojenské tajomstvo po údere „Orešnikom“ na Ukrajinu
Zelenskyj poslal Putinovi otvorený list
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Chemický gigant Bayer sa prepadol hlboko do červených čísel
Chemický gigant Bayer sa prepadol hlboko do červených čísel
Chemický gigant Bayer sa prepadol hlboko do červených čísel