Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Chemická a farmaceutická skupina Bayer sa v roku 2023 dostala hlboko do červených čísel v súvislosti s prípravkom na ničenie buriny.  Kvôli tvrdeniam, že Roundup spôsobuje rakovinu, čelí spoločnosť rozsiahlym súdnym sporom.

Bayer prípravok na báze glyfosátu zdedil pri prevzatí americkej firmy Monsanto v roku 2018. Napriek tomu, že firma dôkazy o jeho karcinogénnych účinkoch popiera, minula v uplynulých rokoch miliardy eur na súdne trovy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Investori teraz tlačia na rozdelenie spoločnosti, ale Bayer zatiaľ vylučuje jej rozpad po obrovskej strate.

Generálny riaditeľ Bill Anderson rozdelenie firmy napriek tlakom vylúčil. Bayer vykázal za rok 2023 stratu 2,9 miliardy eur po čistom zisku 4,15 miliardy eur v predchádzajúcom roku. Tržby spoločnosti vlani klesli o 6 percent na 47,6 miliardy eur. Koncern varoval, že dôjde k výraznému znižovaniu počtu pracovných miest. Od roku 2026 plánuje ušetriť dve miliardy eur ročne. Predaj liekov na predpis vo farmaceutickej divízii stagnoval, darilo sa len predaju zdravotníckych potrieb pre spotrebiteľov, čiastočne vďaka vyššiemu dopytu po dermatologických produktoch.

ZDROJ: France24/cz24.news

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d