Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

CESNAK A JEHO VÝNIMOČNÉ VLASTNOSTI: 

Je známe, že vôňa cesnaku je ľahko rozpoznateľná a veľmi silná. O cesnaku je veľmi veľa napísaného v odbornej literatúre a biomedicínska databáza – Medline obsahuje 4245 vedeckých článkov o cesnaku. Cesnak hrá významnú úlohu v prevencii a pomáha pri viac ako 167 rôznych chorách, vrátane rakoviny, cukrovky, aterosklerózy, otravy ortuťou.

V skutočnosti možno s presvedčením povedať, že rozšírením cesnaku po celom svete a to vo forme potraviny aj lieku, sa môže predísť miliónom úmrtí každý rok. Podľa štatistík WHO, ľudia v chudobných krajinách zomierajú hlavne na infekčné choroby, ktoré sú spôsobené nedodržiavaním hygienických noriem, podvýživou a tiež depresívnym emocionálnym stavom spojeným s chudobou. Cesnak môže byť výbornou alternatívou očkovaniu, ktoré sa presadzuje hlavne z ekonomických a politických cieľov. Cesnak je možné ľahšie získať, šíriť a ľudia si ho môžu sami pestovať. Vedecké štúdie ukázali, že cesnak má silné protiinfekčné vlastnosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <


Experimentálne bolo potvrdené, že cesnak zabíja vírusy a baktérie týchto druhov:
Zlatý stafylokok – Staphylococcus aureus
Hubové formácie v ústnej dutine
Baktéria Pseudomonas aeruginosa, vrátane rezistentných kmeňov
Cytomegalovírus zo skupiny herpes vírusov
Aflatoxikóza – choroba spôsobená aflatoxínom – druh mykotoxikózy
Helicobacter pylori – baktéria, ktorá infikuje organizmus človeka
Kvasinková infekcia – zvyčajne ju spôsobuje Candida Albicans
Baktéria Klebsiella
Kmene baktérie Vibrio cholerae
Mycobactérium tuberculósis
Baktérie rodu Klostrídium
Jednoduchý herpes prvého a druhého typu
Parainfluenza- vírus tretieho typu
Cow orthopoxvirus
Vírus vezikulárnej stomatitídy
Rinovírusy druhého typu
Streptokokové infekcie skupiny B
To je len špička ľadovca pokiaľ ide o vlastnosti cesnaku v boji s infekciami.

Výskumy ukazujú, že cesnak priaznivo vplýva na priebeh liečby 167 chorôb, ale najväčšiu pozornosť vedcov zaujala rola cesnaku v prevencii srdcovocievnych a onkologických ochorení – dvoch najrozšírenejších príčin úmrtí v krajinách prvého sveta. Farmaceutický priemysel sa v jednom období snažil vytvoriť takzvanú polikapsulu, čo znamená kombináciu rôznych liekov pre liečenie kardiovaskulárnych ochorení (vysoký alebo nízky tlak, vysoký cholesterol, zlá zrážanlivosť krvi,..), ale všetky pokusy boli bez efektu. Väčšina liekov má príliš veľa vedľajších účinkov, čo zvyšuje toxický účinok na organizmus.

Prírodné látky majú opačný účinok.
Zoznam kardioprotektívnych vlastností cesnaku:
Spomalenie procesu tvorby aterosklerotického plaku
Zredukovanie množstva bieleho tukového tkaniva, posilňuje srdcový sval
Predchádza zrážaniu krvi
Znižuje krvný tlak
Rozširuje cievy
Spomaľuje oxidáciu (antioxidačné vlastnosti)
Eliminuje zápal ciev
Cesnak tiež eliminuje rakovinové bunky rôznych typov:
Lymfoblastická leukémia
Myeloidná leukémia
Rakovina prsníka
Krčku maternice
Hrubého čreva
Žalúdka
Chronická lymfocytárna leukémia
Rakovina pečene
Pankreasa
Limfoma
Melanoma
Osteosarkoma
Cesnak obsahuje širokú škálu fytokomponentov, ktoré ovplyvňujú najmenej 150 rôznych fyziologických reakcií u cicavcov. Všetky potraviny obsahujú nielen sacharidy, bielkoviny, tuky a energiu, ale aj génovú a epigénovú informáciu. Neuveriteľné vlastnosti cesnaku odrážajú nekonečne zložitý vzťah medzi rastlinnou a živočíšnou ríšou. To znamená, že tieto produkty je dôležité používať nielen ako liek, ale je potrebné ich zahrnúť do každodennej stravy, od ktorej závisí zdravie nášho organizmu na molekulárnej úrovni.


autor: Fedor Dmitrievič Škrudnev

zdroj: somslovan.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.