Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Česká europoslankyňa a predsedníčka KSČM Kateřina Konečná v rozhovore pre ParlamentníListy.cz v súvislosti s voľbami na Slovensku upozornila na vplyv sociálnych sietí. Poslala Slovákom odkaz

Konečná v rozhovore upozornila, že sociálne siete, ktorých vlastníci, ako ukázali udalosti na Slovensku, podliehajú tlaku zahraničných vlád.

Priame zasahovanie cudzej mocnosti do volieb

„Spoločnosť Meta, pod ktorú spadá Facebook, na tejto sociálnej sieti totiž vlani zrušila profil najsledovanejšieho slovenského politika, podpredsedu strany SMER – SSD, Ľuboša Blahu, za údajné šírenie nenávistných prejavov. To všetko sa malo odohrať po tlaku amerických kongresmanov. Ak skutočnosť, že sa ku Slovákom dostanú pred voľbami iba tie informácie, ktoré vyhovujú americkému kongresu, nie je priamym zasahovaním cudzej mocnosti do volieb iného štátu, potom už teda neviem, čo iného za zasahovanie označovať,“ skonštatovala Konečná.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Slovensko – nebezpečný precedens

Podľa europoslankyne v súvislosti s implementáciou nového Aktu o digitálnych službách sa dá navyše čakať, že vlastníci sociálnych sietí budú pri posudzovaní vhodnosti zverejňovaných informácií postupovať v budúcnosti ešte striktnejšie, čo je v kontexte preukázateľných tlakov z USA mimoriadne alarmujúca správa aj s ohľadom na blížiace sa voľby v Česku.

„Veľmi ľahko sa totiž môže stať, že ten, ktorého názor nebude Spojeným štátom po chuti, bude skrátka a jednoducho umlčaný. Prípad zo Slovenska preto pôsobí ako nebezpečný precedens,“ dodala.

„Uvidíme, ako a či sa Slovensko premení pod novou vládou a či sa budú predvolebné sľuby skutočne plniť. Jedna vec je totiž kampaň a druhá zodpovednosť za zverenú moc,“ upozorňuje politička.

Podľa Konečnej slov otázkou zatiaľ zostáva aj zostavenie vlády. „Šimečka už sa namiesto povolebnej pokory arogantne prihlásil k tomu, že urobí všetko preto, aby víťaza volieb vyradil z hry,“ prízvukuje česká europoslankyňa. A veľmi dobre vie čo hovorí, lebo z Európskeho parlamentu pozná slovenského europoslanca Šimečku veľmi dobre.

„Nezostáva než držať Slovákom palce a dúfať, že sa do histórie pri najbližšej príležitosti odporúča aj vláda v ČR“, uzavrela Konečná.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d