Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Centrálne banky štátov, ktoré majú schopnosť ovládať svet financií, sú hlavným zdrojom nestability na svetových trhoch. Tvrdí to finančný expert Charles Hugh Smith z Berkeley univerzity v Kalifornii, ktorý píše na svojom blogu „Of Two Minds“.

Smith poznamenal, že svet musí prísť na to, ako obmedziť schopnosť centrálnych bánk voľne poskytovať peniaze „finančníkom a kamarátom“.

Napísal, že toto je prvý krok k zosadeniu bankových financií z pozície dominantnej sily na globálnych trhoch. (Súvisiace: Centrálne banky pokračujú v pridávaní zlata do svojich rezerv, pretože sa zvyšujú obavy z kolapsu globálnych mien.)

„Buď sa centrálnym bankám odoberie moc, alebo obrovská majetková nerovnosť, ktorá je výsledkom ich dominancie, rozloží celý systém,“ napísal.

Ako dôkaz uviedol, že nerovnosť rastie nielen v Spojených štátoch, ale aj na celom svete.

V USA vlastní vrchných 10% ľudí takmer 71% všetkého bohatstva v krajine. V celosvetovom meradle vlastní 10% najbohatších ľudí na svete bohatstvo vo výške 85,6 bilióna dolárov, ďalších 40% vlastní menej ako polovicu z toho – 34,8 bilióna dolárov, no a spodných 50% obyvateľov sveta vlastní len zlomok – 2,5 bilióna dolárov.

„Veľká nerovnosť je všade normou, pretože systém centrálnych bánk je všade,“ napísal Smith.

Centrálne banky už kolabujú

Niektoré z najväčších svetových centrálnych bánk už vykazujú známky kolapsu.

V septembri bolo oznámené, že Austrálska rezervná banka odpísala značný majetok kvôli stratám, ktoré utrpela v dôsledku nákupu dlhopisov.

Od novembra 2020 do februára 2022 banka nazhromaždila dlhopisy v hodnote 44,9 miliardy austrálskych dolárov (29,02 miliardy amerických dolárov). Hodnota týchto dlhopisov bola takmer celá vymazaná.

Straty zatienili základný zisk banky v hodnote 8,2 miliardy AUD (5,3 miliardy USD). Banka tak utrpela účtovnú stratu 36,7 miliardy AUD (23,72 miliardy USD).

Jediný dôvod, prečo sa banka ešte nedostala do platobnej neschopnosti, uviedli vládny predstavitelia, je jej schopnosť tlačiť nové peniaze. Túto schopnosť však majú len centrálne banky, u každého iného sa to nazýva falšovanie peňazí.

Vo Veľkej Británii musela Bank of England nedávno zasiahnuť, aby zachránila dôchodkové systémy v hodnote miliárd libier. Vyplácanie dôchodkov totiž záviselo od toho, či si britský trh s dlhopismi udrží dostatočnú hodnotu.

Zatiaľ nie je jasné, koľko peňazí Bank of England naliala do systému pre to, aby si tieto dlhopisy udržali hodnotu, ale investičný trh krajiny, do ktorého vkladá svoje peniaze väčšina dôchodkových systémov, má hodnotu približne 1,6 bilióna libier (1,82 bilióna dolárov).

Tuomas Malinen, generálny riaditeľ a hlavný ekonóm fínskej makroekonomickej poradenskej spoločnosti GnS Economics, poznamenal, že penzijné fondy sú často považované za veľmi nudné investície kvôli ich profilu averzie voči riziku.

Ak sú ohrozené tieto relatívne bezpečné investície, môže sa to stať aj ktorejkoľvek inej finančnej inštitúcii.

Éra centrálnych bánk končí

Ako poznamenal Smith, mnohé problémy, ktoré centrálne banky po celom svete zažívajú, sú dôkazom toho, že zlyhávajú a čoskoro budú nahradené.

„Éra všemocných centrálnych bánk sa skončila z jednoduchého dôvodu: zlyhali,“ napísal.

„Sklamali svojich občanov, svoje národy a sklamali svet. Ich politika posunula nerovnosť bohatstva a príjmov do extrémov, ktoré destabilizovali sociálnu, politickú, ekonomickú a environmentálnu sféru planéty.“

Záver

Viac informácií o blížiacej sa finančnej katastrofe nájdete na stránke MarketCrash.news.

Tiež si pozrite túto nedávnu epizódu relácie „Health Ranger Report“, kde Mike Adams zo stránky Natural News, hovorí o tom, ako sa americký Federálny rezervný systém aktívne pokúša zrútiť Európsku centrálnu banku:

https://www.brighteon.com/embed/9351005e-a9a5-4052-8d2d-667af4e3ac3b

AUTOR: Arsenio Toledo

ZDROJ

Překlad: badatel

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: