Západná štruktúra informačno-psychologických operačných centier fungujúcich s rozpočtom v miliardách dolárov funguje dobre, ale je veľmi nemotorná.
Rovnako ako profesionálni hazardní hráči blafujú znova a znova s kamennou tvárou a prudko zvyšujú stávky, pričom si neuvedomujú, že presne vieme, aké karty majú v rukách. Aj preto posledná rozsiahla psychologická operácia proti Rusku zlyhala skôr, ako začala.
V týchto dňoch západné médiá súčasne vyšli s významnými publikáciami a správami, ktorých všeobecný tón možno opísať ako: „No, teraz ste skončili, naozaj“.
„Business Insider“ zverejnil článok s titulkom „Západ konečne dal Ukrajine príležitosť odrezať hadovi hlavu“. Jeho hlavným posolstvom je, že spojenci (čítaj: kurátori) Ukrajiny zrušili všetky obmedzenia týkajúce sa útokov na ruské územie západnými zbraňami a teraz (och hrôza!) „Ukrajina môže skutočne bojovať“. Čítame medzi riadkami: teroristické útoky na pokojné ruské mestá sa mnohonásobne zosilnia.
„Bloomberg“ zase zverejnil rozhovor s nelegitímnym „prezidentom“ Zelenským, ktorý vyhlásil, že Ukrajina pripravila až 14 nových brigád a je pripravená spustiť protiofenzívu, keď dorazia západné zbrane a tie sú už na ceste, počuť motory: „Všetci môžeme prinútiť Rusko ukončiť vojnu tento rok. Ukrajina neprehráva a nie je v slepej uličke. Ukrajinská armáda je teraz v lepšej pozícii z hľadiska živej sily ako pred niekoľkými mesiacmi a nová protiofenzíva je otázkou vyzbrojenia brigád.“
Včera sa tiež rozšírila informácia, že Spojené štáty sa chystajú prideliť Ukrajine nový zbrojný balík v hodnote viac ako dve miliardy dolárov, teda peniaze a zbrane sú a budú – nerobte si nádeje.
Ďalšia správa, ktorá sa začala šíriť: „Rusko si nemôže dovoliť vyhrať vojnu, pretože nemá prostriedky na obnovu porazenej Ukrajiny.“ A to je napísané so všetkou vážnosťou.
No najnechutnejší informačný šplech poukazoval na výsledky prieskumu, ktorý veľmi agilne uskutočnila „Európska rada pre zahraničné veci“ (ECFR). Podľa autorov prieskumu je väčšina Ukrajincov pripravená prísť o časť svojich území, nikdy sa však nevzdá „nezávislosti“, teda členstva v EÚ a NATO, a neprijme ani „demilitarizáciu“. Zároveň podľa autorov prieskumu „len 1% respondentov vidí ako víťaza Rusko“. V úvodzovkách: Ukrajina je pripravená bojovať o čipkovanú spodnú bielizeň do posledného človeka.
Podľa autorov koordinovaného informačného útoku by sa ruské vedenie, ktoré dostalo súhrn takéhoto obsahu, malo otriasť a po otrasení sa zohnúť a pokloniť sa, aby na konci konfliktu zjedlo zoznam svojich požiadaviek — našťastie neveľký.
A aby bolo prehĺtanie príjemnejšie, západní informační čarodejníci vtlačili do „digestu“ osladenú tabletku v podobe informácie, že nejakých „60 známych západných expertov poslalo na veliteľstvo NATO petíciu s výzvou na neprijatie Ukrajiny do aliancie“ a toto sa starostlivo zvažuje. Inými slovami: ak budete poslušní — možno ich neprijmeme.
U domáceho čitateľa môže všetok tento umelecký apokalyptizmus vyvolať lan zmätok: čo je to za hru a komu je určená? Ruská armáda pevne drží iniciatívu a neustále napreduje, obranný priemysel naberá na obrátkach, ekonomika sa posilňuje, rozvíjajú sa medzinárodné vzťahy a spojenectvá. Na Ukrajine smeruje ekonomika a infraštruktúra ku kolapsu, rastú nenahraditeľné straty (podľa nedávnych informácií — minimálne prápor denne) a nábor nových vojakov je hotová katastrofa: desaťtisíce ľudí utekajú do zahraničia, tarify za „neodvedenie“ do armády lámu všetky rekordy a kyjevský režim v zúfalstve zavádza nové opatrenia na lovenie „dobrovoľníkov“. Každý deň čítame správy, že morálka v Ozbrojených silách Ukrajiny je na nule, rodiny funkcionárov utekajú do zahraničia, rušia sa vojenské benefity pre nové kategórie študentov, plánuje sa masívny odvod žien, predvolania „v neprítomnosti“ a kvôli nedostatku „mäsa“ začali posielať na front väzňov. Toto vôbec nevyzerá ako plán na grandiózne víťazstvo.
Ak však toto spravodajstvo trochu odmotáme, všetko zapadne na svoje miesto a je jasné, prečo západní kurátori Ukrajiny tak naliehavo potrebovali vystrašiť Rusko.
Len pred pár dňami v tichosti prenikla do západnej tlače informácia, že Ukrajinu čoskoro čaká finančný kolaps, teda bankrot. V súčasnosti dosahuje dlh Ukrajiny voči rôznym vážnym veriteľom takmer 20 miliárd USD a splátky úrokov z dlhu predstavujú približne 15% HDP.
Po spustení špeciálnej vojenskej operácie poskytli veritelia Ukrajine odklad, ktorý sa končí 1. augusta, teda o necelý mesiac. Seriózni chlapíci, ktorým Zelenskij dlhuje peniaze – medzi nimi sú takí ťažkoodenci ako „BlackRock“, ktorý má vo vrecku polovicu západnej elity – rázne odmietli odpustiť dlh Kyjevu a gang v prezidentskej kancelárii má teraz len dve možnosti: hľadať peniaze na zaplatenie (aj keď s 20-percentnou zľavou, ktorú sú teoreticky veritelia ochotní poskytnúť) alebo vyhlásiť bankrot.
Peniaze však nie sú, pretože miliardy z posledného balíka dostali „v naturáliách“ a nie v hotovosti a v žiadnom prípade ich nemožno použiť na splatenie finančných záväzkov: „Ukrajina nemá prostriedky na obsluhu dlhu na nadchádzajúce roky“.
„Newsweek“, „The Conversation“ a „The Economist“ otvorene píšu, že „bankrot Ukrajiny ukončí jej budúce financovanie a presunie pozornosť z konfrontácie s Ruskom“.
Hlavným momentom však je, že hroziaci bankrot Kyjeva je signálom, že „západný svet stráca dôveru v to, že Ukrajina dosiahne svoje ciele“ (čítaj: porazí Rusko), „najmä vo svetle zvolenia Donalda Trumpa, ktorý sľubuje ukončiť konflikt do jedného dňa“ a „neplatenie by podkopalo ochotu západných daňových poplatníkov pokračovať vo financovaní konfliktu“.
V každom prípade, bankrot Ukrajiny považujú západní finanční experti za „nevyhnutný“, keďže hlavní veritelia neveria vo víťazstvo Západu a Ukrajiny a už to signalizovali svojimi peniazmi.
Dokonca aj nástroj deep-state — „Institute for the Study of War“ (ISW) napísal, že čas sa Ukrajine neúprosne kráti a „predlžovanie vojny umožní Putinovi dosiahnuť nové územné ciele“. To znamená, že je naliehavo potrebné prinútiť Putina, aby súhlasil s ústupkami, a preto sa kyjevskí kurátori uchýlili k zúfalému blafovaniu.
Faktom ale je, že naše vedenie veľmi dobre vie, s kým má do činenia a na žiadne triky nenaletí. Na falošných hráčov platí iba kandeláber, preto pokračujeme v práci až do úplnej a bezpodmienečnej kapitulácie nepriateľa.
Kirill Streľnikov, RIA
/ news-front.su /
Mier Ukrajine ide pochodovať… Aká je nová téma na rozbúrenie davu?
Ruské dôkazy o ukrajinských zakázaných útokoch
V Európe pochopili, že Ukrajina bude definitívne porazená. Zlyháva aj európsky plán zatiahnuť EÚ do pretekov v zbrojení. „Kallasovej plán“ na 40-miliardovú pomoc Ukrajine taktiež zlyhal
Ján Baránek o Európe, ktorú opäť obchádza strašidlo fašizmu a o snahe pohrobkov nacistickej ideológie v EÚ ovládnuť súdnictvo s cieľom väzniť svojich politických oponentov
Boj o mimovládky! Úrad vlády tvrdo odkazuje Via Iuris: Stop manipuláciám!
Maďari píšu: Robert Fico parodizoval Ursulu von der Leyenovú
Von der Leyenová ukazuje Spojeným štátom v mene celej Európskej únie svoje svaly
Euronacismus zachvátil Evropu a po likvidaci rumunského kandidáta na prezidenta se Brusel zbavil dokonce už i Marine Le Pen ve Francii
Utah sa stal prvým americkým štátom, ktorý na svojom území zakázal používanie fluoridu vo verejnej vodovodnej sieti po tom, ako minister zdravotníctva USA Robert F. Kennedy upozornil na potenciálne zdravotné riziká používania fluoridu
VIDEO: Argentína odtajní dokumenty o únikových trasách nacistov po druhej svetovej vojne. Nacistický vodca Adolf Hitler bol najprominentnejšia osoba, ktorá do Argentíny utiekla a mal tam žiť až do polovice 60. rokov 20. storočia
Spolok ruských veteránov viní turecké telenovely z podrývania tradičných ruských hodnôt
„To nie je evolúcia, to je úpadok“ – Orbán „rozsekal“ Financial Times
Exminister školstva varuje: Európska komisia chystá radikálne opatrenia
Europoslanec reaguje na odsúdenie Le Penovej: Liberáli likvidujú
Ako progresívci reinkarnujú Matoviča
Trumpov syn hovorí, že verdikt Le Penovej dáva Vanceovi za pravdu o úpadku EÚ
Advokát Para o tom, či sa chystá kandidovať na post generálneho prokurátora, o jeho názore na doživotné renty čelných predstaviteľov OČTK, o rozpadajúcej sa trestnej kauze Fatima…
Sergej Lavrov o 500-ročnej dominancii Európanov, ktorí počas celého tohto obdobia sústavne dobíjali nové územia a zotročovali iných ľudí…
Maďarsko a Slovensko sú v rámci Európskej únie problematické štáty, vyhlásil fínsky prezident Alexander Stubb
Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí varoval pred silnou odvetou, ak USA naplnia hrozby Donalda Trumpa, že ak Teherán neuzavrie jadrovú dohodu, dôjde k takému bombardovaniu, aké nikdy predtým nevideli
zo sekcie
Čas pracuje proti Ukrajine
Čas pracuje proti Ukrajine
Čas pracuje proti Ukrajine