Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Čaputová a Ódor ignorujú odovzdávanie cien! Prezidentka všetkých Slovákov ukázala, že asi predsa len nie je prezidentkou všetkých občanov. Tentokrát jej, aj dočasne poverenému premiérovi Ódorovi prekáža mimoriadne obľúbený kňaz Marián Kuffa.

Ten sa preslávil svojou charitatívnou činnosťou.

Oceňovaný Kukura i Gašparovič

Odovzdávanie cien Jozefa Miloslava Hurbana sa už štandardne koná každoročne 1. septembra. Ide o podujatie, ktoré zaviedol v roku 2018 Andrej Danko ako protiváhu štátnych vyznamenaní, ktoré udeľuje prezident republiky. Oceňovanými sú osobnosti z kultúrneho, spoločenského a ekonomického života.

Medzi oceňovanými sa tento rok ocitli osobnosti ako bývalý prezident SR Ivan Gašparovič, arcibiskup Stanislav Zvolenský, herec Juraj Kukura, bábkoherečka Viera Dubačová, vedec Fedor Gömöry, či rektor Paneurópskej vysokej školy Juraj Stern.

Čo prekáža prezidentke? Charita?

Podľa zatiaľ nepotvrdenej informácie denníka Štandard, sa tento rok na ceremoniáli nezúčastní ani Zuzana Čaputová, ani Ľudovít Ódor. Dôvodom údajne má byť jeden z oceňovaných, kňaz Marián Kuffa. Ten je známy svojou charitatívnou činnosťou. Od roku 1991 pracuje s ľuďmi bez domova a s alkoholikmi, ktorých sa snaží zaradiť do spoločnosti. S pomocou bezdomovcov opravili starú faru a postupne pristavali ďalšie jednotky, ktoré slúžia ako útočisko pre ľudí v núdzi. Kuffa zasvätil celý svoj život pomoci slabým a núdznym.

Čaputová a Ódor ignorujú odovzdávanie cien

Čo teda prezidentke a premiérovi prekáža? Tŕňom v oku budú podľa všetkého vyjadrenia Mariána Kuffu proti homosexualite. Ten akceptuje homosexuálov, ale tvrdí, že mu prekáža agenda LGBTI a prekážajú mu homosexuáli, ktorí sa predvádzajú svojím zhýralým spôsobom života. Podľa jeho vlastných slov, mu prekážajú tí, ktorí „nevedia čo od rozkoše“. Kuffa sa riadi Bibliou a v tomto zmysle homosexualitu vníma ako hriech. Avšak neodsudzuje človeka. „Boh miluje hriešnika ale nenávidí hriech,“ tvrdí.

Ako upozorňuje Štandard, Ľudovít Ódor pred odovzdávaním ceny vyjadril presvedčenie, že „každému jednému z nás, ale aj spoločnosti ako celku by prospelo prestať hľadať neexistujúcich nepriateľov, rozdúchavať iracionálne vášne, nálepkovať a stigmatizovať“.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: