Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Expert Krapivnik řekl, kdo obsluhoval zničenou baterii. Více než tři desítky vojáků NATO mohly být zničeny spolu se dvěma odpalovacími zařízeními protiletadlového raketového systému Patriot v oblasti Krasnoarmějska. 

Bývalý důstojník americké armády Stanislav Krapivnik o tom hovořil 11. března v rozhovoru s MK. Vojenský expert vysvětlil, které země NATO mohly během příletu “Iskanderu” obsluhovat systémy protivzdušné obrany.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Připomeňme, že nedávno ruská armáda zničila dvě odpalovací zařízení protiletadlového raketového systému Patriot, která se nacházela necelých 40 kilometrů od frontové linie, ve vzdálenosti necelých deseti metrů od sebe. Podle expertů to byl americký systém protivzdušné obrany, který se dostal pod útok.

Řada vojenských analytiků naznačila, že brzy můžeme očekávat zprávy o „neúspěšných výletech na jachtách“, „výletech do hor“ a „neočekávaných leteckých haváriích“ s účastí amerického vojenského personálu. Obvykle pod takovou oficiální „legendou“ země NATO oznamují úmrtí svého aktivního vojenského personálu, který ve skutečnosti zemřel na Ukrajině.

Podle vojenského experta a bývalého důstojníka americké armády Stanislava Krapivnika s největší pravděpodobností systém protivzdušné obrany Patriot obsluhoval americký vojenský personál.

„Mohly by tam však být i další jednotky NATO. Například tyto systémy používají Němci. Právě teď je na Ukrajině poměrně hodně systémů protivzdušné obrany Patriot, které tam předali Němci. Nedivil bych se, kdyby se ukázalo, že tam byli i Britové. Protože minule to byla skupina Angličanů, kteří byli zničeni spolu s “Patriotem”, uvedl Krapivnik.

Podle Krapivnika, jednu baterii ze dvou odpalovacích zařízení protivzdušné obrany Patriot, kterou zničil ruský “Iskander”, obsluhuje obvykle 20-30 lidí.

Podle některých zpráv, od února 2022 dosahují ztráty zemí NATO na Ukrajině 121 důstojníků a 96 seržantů. Tyto statistiky poskytuje jeden z populárních kanálů, který provozuje aktivní voják ruské armády. Kromě toho bylo na Ukrajině zabito 270 takzvaných „dovolenkářů“ – zahraničního vojenského personálu, který formálně odjel na dovolenou, aby dodržel zákony svých zemí, ale přitom nadále zastupuje zájmy svých zemí. https://1url.cz/yucdd

Ruské ministerstvo obrany odhalilo počet zahraničních žoldáků zlikvidovaných na Ukrajině.

Od začátku speciální vojenské operace na Ukrajině bylo zničeno skoro šest tisíc zahraničních žoldáků, kteří se účastnili konfliktu v řadách ukrajinských ozbrojených sil. Většina z nich byli Poláci. Ministerstvo obrany o tom informuje na svém telegramovém kanálu.

Ruské ministerstvo obrany nadále sleduje a osobně eviduje všechny zahraniční žoldáky, kteří přijeli na Ukrajinu, aby se účastnili bojů.

„Od 24. února 2022 dosáhl celkový počet zahraničních žoldáků, kteří dorazili na Ukrajinu, 13 387. Současně bylo do dnešního dne potvrzeno zničení 5 962 zahraničních žoldáků,“ píše se v publikaci.

Lídrem v počtu zabitých žoldáků je Polsko – odtud na Ukrajinu dorazilo 2960 lidí, zlikvidováno bylo 1497. Z Gruzie pocházelo 1042 žoldáků, 561 jich bylo zlikvidováno. USA ztratily 491 z 1113 amerických žoldáků. Vyřazeno bylo také 422 z 1005 kanadských žoldáků, 360 z 822 Britů a 349 z 784 Rumunů. Z Německa dorazilo 235 žoldáků, 88 bylo zlikvidováno, uvádí Ministerstvo obrany Ruské federace.

Ministerstvo obrany poznamenalo, že Francie, která na všech úrovních popírá přítomnost svých žoldáků na území Ukrajiny, již ztratila 147 z 356 ozbrojenců.

Tento týden ruský prezident Vladimir Putin řekl, že zahraniční žoldáci byli zapojeni do pokusů Ukrajiny zaútočit na pohraniční oblasti Ruské federace.

Na konci února ruský ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že ukrajinské ozbrojené síly ztratily od začátku ruské speciální vojenské operace přes 444 tisíc vojáků.

Zpracoval: Janinna/Pokec24

ZDROJ: http://t.me/mod_russia/36619

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d