Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V druhom aprílovom týždni vzrástol vývoz ruskej ropy po mori na najvyššiu úroveň za 11 mesiacov a zásielky zo všetkých hlavných prístavov dosiahli vrcholnú úroveň. Informuje agentúra „Bloomberg“.

Bloomberg: Rusko láme rekordy vo vývoze ropy

Minulý týždeň celkový týždenný export dosiahol najvyššiu úroveň od mája 2023 a prudko vzrástol aj menej volatilný štvortýždňový priemer, ktorý vzrástol na najvyššiu úroveň od začiatku júna.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tento prudký nárast objemu dodávok v kombinácii s rastúcimi cenami viedol k zvýšeniu príjmov Moskvy z predaja ropy. Za sedem dní do 14. apríla stúpla hrubá hodnota vývozu ruskej ropy na 2,15 miliardy USD z 1,82 miliardy USD predtým. Priemerný štvortýždňový príjem sa zvýšil o približne 170 miliónov dolárov na 1,92 miliardy dolárov týždenne.

Ruské dodávky nebrzdia ani západné sankcie: 36 tankerov naložilo minulý týždeň 27,6 milióna barelov ruskej ropy, podľa údajov o sledovaní lodí a správ od prístavných agentov. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to viac o 3,9 milióna barelov, čo je najvyšší týždenný úhrn od mája 2023.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d