Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hajko: Pripravujeme list pre Európsku komisiu

(TASR) – Post nového šéfa Národnej rady (NR) SR budú v koalícii riešiť pravdepodobne až po júnových eurovoľbách. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal poslanec parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD). Rešpektuje, že post patrí Hlasu-SD a ak by sa mal stať šéf SNS Andrej Danko predsedom NR SR, je potrebná veľkorysosť od Hlasu-SD. Blaha to necháva na diskusii Hlasu-SD a SNS. Poslanec NR SR Jozef Hajko (KDH) vníma v tejto otázke taktizovanie zo strany premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Otázka o novom šéfovi NR SR nie je na najbližšie obdobie kľúčová, povedal Blaha. Pri očakávaní veľkorysosti od Hlasu-SD pripomenul, že aj Smer-SD ukázal veľkorysosť voči Hlasu-SD, keď si strany po parlamentných voľbách rozdelili rovnako počty ministrov. Odmietol hry o novom predsedovi NR SR. Koalícia je stabilná, k žiadnym “zvadám” podľa Blahu nedochádza. Ubezpečil tiež, že žiadne výmeny na rezortoch v rámci koaličných strán sa nechystajú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Z Ficových vyjadrení podľa Hajka vidno, že nastáva taktizovanie a súvisí to s ďalšími voľbami. Označil to za hry. “Predpokladali sme, že nový šéf NR SR bude z Hlasu,” povedal. KDH očakáva, že nový predseda NR SR bude riadiť parlament tak, aby poslanci riadnym spôsobom schvaľovali zákony. Hajko si tiež myslí, že Danko dáva do popredia svoje ambície.

Politici reagovali aj na útok Iránu voči Izraelu. “V prvom rade vyzývame na zdržanlivosť, pretože sa musíme vyhnúť špirále odviet a eskalácie konfliktu,” povedal Blaha s tým, že by to mohlo viesť k vojne medzi Iránom a Izraelom. “Mohol by to byť veľmi vážny konflikt,” dodal. Smer-SD odsudzuje iránsky útok, ako aj útok Izraela na iránske ciele v Damasku.

“Berieme do úvahy, že Izrael má právo sa brániť útokom, ktoré boli zo strany Hamasu, na druhej strane, Izrael nerešpektoval ani svojich spojencov, aby tento konflikt nevyhrocoval,” uviedol Hajko. Kroky Iránu vníma KDH ako veľmi nebezpečnú vec, ktorá môže viesť k ďalšej eskalácii napätia. “Vyzývame na to, aby sa útočné operácie zastavili. Vyzývame na to aj slovenskú vládu, aby sa práve teraz sústredila na obranu vzdušného priestoru Slovenska,” dodal.

K možnému zastaveniu vyplácania eurofondov či peňazí z plánu obnovy od Európskej komisie (EK) Blaha povedal, že eurokomisia sa technicky pýta, čo bude s prokurátormi špeciálnej prokuratúry po jej zrušení. Ozrejmil, že rezort spravodlivosti aj Generálna prokuratúra SR budú odpovedať.

KDH pripravuje list pre eurokomisiu o tom, že situáciu na Slovensku vníma tak, že aj po zrušení špeciálnej prokuratúry sme spôsobilí, aby sme ustriehli európske peniaze. “Lebo uznávame trojdelenie moci na Slovensku, to znamená, parlament, vláda, súdy a prokuratúra. Nech prokuratúra pracuje, dajte jej, prosím vás, pokoj,” povedal.

KDH sa spolieha na to, že SR je stále právny štát a fungujú v ňom brzdy. “Tie brzdy sú zatiaľ dostatočné na to, aby sme chodili vyplakávať do Bruselu, a to vytýkam aj svojim kolegom z PS,” skonštatoval Hajko s tým, že KDH v tom cíti predvolebný boj pred eurovoľbami.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d